Kotly.pl
Patronat:
Viessmann
Strona główna/ ABC Ogrzewania / Wentylacja

Nowoczesne klimatyzatory przenośne Vitoclima 100-P – sposób na komfortową temperaturę w domu i mieszkaniu

Najskuteczniejszym sposobem radzenia sobie z wysokimi temperaturami w domu lub mieszkaniu podczas upalnych dni jest wykonanie klimatyzacji. Wybór popularnych, instalowanych na stałe klimatyzatorów typu split nie zawsze jest jednak możliwy. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest zakup klimatyzatora przenośnego.

Klimatyzator przenośny to urządzenie, które nie wymaga montażu. Wystarczy ustawić go w danym pomieszczeniu, podłączyć do prądu, a rurę, która odprowadza ciepłe powietrze umieścić na zewnątrz, np. przez uchylone okno lub drzwi balkonowe. Klimatyzator przenośny może być stosowany w różnych pomieszczeniach w zależności od potrzeb – przykładowo można nim schładzać salon, a następnie sypialnię np. na noc, aby snu nie utrudniała nam wysoka temperatura powietrza we wnętrzu. Ważne jednak, aby dobrać odpowiednie urządzenie do wielkości pomieszczenia, które ma być schładzane. Urządzenia przenośne to bardzo dobre rozwiązanie, m.in. w mieszkaniach usytuowanych w budynkach wielorodzinnych, w przypadku których instalacja klimatyzatora stacjonarnego typu split wymaga uzyskania zgody zarządcy budynku i nie zawsze jest możliwa.

Nowoczesne klimatyzatory przenośne

Vitoclima 100-P to nowoczesne klimatyzatory, które zapewnią komfortową temperaturę w wybranym pomieszczeniu domu lub mieszkania – bez konieczności wykonywania instalacji i ingerowania w konstrukcję budynku. Urządzenia te dostępne są w dwóch wersjach: o mocy 2,7 kW – gwarantujące przyjemny chłód w pomieszczeniu o powierzchni 12-27 m2 oraz o mocy 3,5 kW – przeznaczone zarówno do chłodzenia, jak i ogrzewania powietrza w pomieszczeniach wielkości 16-35 m2. Klimatyzatory o większej mocy mogą zatem służyć zarówno do utrzymywania komfortowej temperatury we wnętrzu w sezonie letnim, jak i poza nim – również w czasie chłodnych dni.

Vitoclima 100-P 2,7 kW do chłodzenia pomieszczeń / Vitoclima 100-P 3,5 kW
do chłodzenia lub ogrzewania pomieszczeń

Ekologiczny czynnik chłodniczy

Nowe klimatyzatory Vitoclima 100-P napełnione są ekologicznym czynnikiem chłodniczym – propanem R290, który ogranicza współczynnik ocieplenia globalnego (GPW) o 99,8% w porównaniu z gazem R410a. Czynnik ten krąży w obiegu zamkniętym i nie ulega zużyciu, dzięki czemu nie wymaga uzupełniania.

Praca w trybie chłodzenia i grzania

Dzięki nowoczesnej budowie i zastosowanym rozwiązaniom technicznym Vitoclima 100-P charakteryzuje się klasą energetyczną w trybie chłodzenia A i A+ w trybie grzania. Klimatyzatory mogą pracować w szerokim zakresie temperatur dla trybu chłodzenia i ogrzewania: od +16°C do +30°C (zadana temperatura pomieszczenia).

Wygląd i wyposażenie klimatyzatorów przenośnych

Klimatyzatory przenośne Vitoclima 100-P utrzymane są w nowoczesnym stylu, co pozwala bez problemu wkomponować je praktycznie w każde wnętrze domu lub mieszkania. Poza jednostką przenośną wyposażoną w wyświetlacz cyfrowy z podświetleniem, w skład zestawu wchodzą również przyłącza, rura odprowadzająca ciepłe powietrze, a także pilot zdalnej obsługi z podświetlanym ekranem. Pracą urządzenia można sterować również za pomocą aplikacji mobilnej, np. na smartfonie.

Pracą klimatyzatora można sterować za pomocą aplikacji mobilnej lub pilota zdalnego sterowania.

Funkcje klimatyzatorów przenośnych

Poza Wi-Fi, umożliwiającym sterowanie klimatyzatorem przez aplikację mobilną, Vitoclima wyposażona jest również w funkcje:

▪ Timer 24h, która umożliwia ustawianie godziny włączenia i wyłączenia klimatyzatora;

▪ Turbo – zapewniającą szybkie przewietrzanie pomieszczenia;

▪ Swing – pozwalającą wybrać kąt nawiewu powietrza w płaszczyźnie poziomej;

▪ Sleep – tryb nocny, redukujący poziom dźwięków emitowanych przez urządzenie.

Klimatyzatory Vitoclima 100-P dostępne w sprzedaży w sklepie internetowym Viessmann -> www.sklep-viessmann.pl

Tagi
klimatyzacja / klimatyzator / klimatyzator bez montażu / klimatyzator do bloku / klimatyzator do domu / klimatyzator do mieszkania / klimatyzator przenośny / Vitoclima 100-P

Artykuły powiązane

Wentylacja Klimatyzacja – warto wiedzieć

O klimatyzacji warto pomyśleć jeszcze zanim na dobre zaczną się upały. Można poczekać do ostatniej chwili, ale trzeba liczyć się […]

Wentylacja Nowoczesne klimatyzatory typu Multi-split Vitoclima 300-S

Nowoczesne klimatyzatory umożliwiają skuteczne chłodzenie wszystkich wnętrz w domu z zastosowaniem jednej jednostki zewnętrznej. Przykładem rozwiązania, które zostało opracowany z […]

Dom energooszczędny Ogrzewanie domu klimatyzatorem – czy to się opłaca?

Czy klimatyzator poradzi sobie z ogrzewaniem pomieszczeń w mroźne dni? Czy takie rozwiązanie będzie tańsze od ogrzewania gazowym kotłem kondensacyjnym? […]

Popularne

Uzdatnianie wody Co potrafi zmiękczacz wody?