Kotly.pl
Patronat:
Viessmann
Strona główna/ ABC Ogrzewania / Wentylacja

Nowoczesne klimatyzatory typu Multi-split Vitoclima 300-S

Nowoczesne klimatyzatory umożliwiają skuteczne chłodzenie wszystkich wnętrz w domu z zastosowaniem jednej jednostki zewnętrznej. Przykładem rozwiązania, które zostało opracowany z myślą o kompleksowym podejściu do domowego systemu klimatyzacyjnego system multi-split Vitoclima 300-S. Składa się on z jednostki zewnętrznej umożliwiającej podłączenie nawet do 5 jednostek wewnętrznych: typu split lub jednostek kasetonowych. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko chłodzić powietrze w całym domu lub mieszkaniu, ale również poprawia estetykę instalacji oraz budynku poprzez zastosowanie tylko jednej jednostki zewnętrznej.

Vitoclima 300-S przegląd zalet

 

Komfort użytkowania

Urządzenia Vitoclima 300-S są wyposażone w inteligentne sterowanie oraz tryby ekonomicznej pracy. Schładza i filtruje powietrze pomieszczeń tworząc poczucie komfortu. Oczekiwaną temperaturę pomieszczeń możemy dobierać przy pomocy aplikacji korzystając ze smartfonu lub z pilota wyposażonego w funkcję I FEEL. Wbudowany w pilot zdalnego sterowania czujnik temperatury umożliwia jej odczyt w najbliższym otoczeniu i przesyła tę informację do jednostki wewnętrznej. Na jej podstawie klimatyzator rozpoczyna pracę w trybie odpowiednim dla odczytanej temperatury – automatycznie ustawi temperaturę nawiewu powietrza zgodnie z odczytaną temperaturą otoczenia pilota. Dla dokładnego programowania temperatury wewnętrznej w poszczególnych pomieszczeniach świetnie sprawdza się aplikacja EWPE. System pozwala na planowanie chłodzenia lub ogrzewania pomieszczeń w trybie sterowania dobowego i tygodniowego.

 

Energooszczędny duet

Wszystkie jednostki wchodzące w skład serii Multisplit Vitoclima 300-S zaprojektowane zostały z myślą o jak największej efektywności energetycznej oraz komforcie użytkowania. Vitoclima 300-S sprawdza się również jako uzupełnienie domowej instalacji fotowoltaicznej. W upalne dni, gdy produkcja energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej jest największa, możemy wykorzystać ją na potrzeby zasilania urządzenia klimatyzacyjnego, schładzając przy tym pomieszczenia. Dobrze zaprojektowany system pozwala cieszyć się przyjemnym klimatem zupełnie za darmo.

 

Tagi
chłodzenie domu / chłodzenie wnętrz / klimatyzacja / klimatyzacja domowa / klimatyzacja w domu / klimatyzator / nowoczesny klimatyzator / vitoclima 300

Popularne