Nowoczesne klimatyzatory typu Multi-split Vitoclima 300-S

Seria multi-split Vitoclima 300-S pozwala stworzyć kompletny system klimatyzacyjny w całym domu lub mieszkaniu i poprawia estetykę instalacji poprzez zastosowanie tylko jednej jednostki zewnętrznej.

Vitoclima 300-S

System klimatyzacyjny multi-split Vitoclima 300-S został opracowany z myślą o kompleksowym podejściu do domowego systemu klimatyzacyjnego. Składa się z jednostki zewnętrznej umożliwiającej podłączenie nawet do 5 jednostek wewnętrznych: typu split lub jednostek kasetonowych. Umożliwia to nie tylko stworzenie kompletnego systemu w całym domu lub mieszkaniu, ale również poprawia estetykę instalacji poprzez zastosowanie tylko jednej jednostki zewnętrznej. 

Vitoclima 300-s

 

Vitoclima 300-S przegląd zalet

 • Tryb chłodzenia od -15°C do +43°C
 • Tryb grzanie od -15°C do +24°C
 • Tryb pracy nocnej – łagodniejsza charakterystyka osiągania zadanej temperatury
 • Wbudowane WiFi – obsługa klimatyzacji przez aplikację EWPE Smart
 • Tryb ochrony przed zamarzaniem – utrzymanie stałej temperatury pomieszczenia na poziomie +8°C
 • Ciepły start – w trybie grzania wentylator włącza się z opóźnieniem aby uzyskać efekt nadmuchu ciepłego powietrza natychmiast po załączeniu wentylatora
 • Tryb turbo – szybkie nagrzewanie/chłodzenie pomieszczenia
 • Elektroniczna regulacja żaluzji w poziomie i pionie
 • Dodatkowy czujnik pomieszczenia umieszczony w pilocie zdalnego sterowania
 • Funkcja osuszania powietrza w pomieszczeniu
 • 5 lat gwarancji

Komfort użytkowania

Urządzenia Vitoclima 300-S są wyposażone w inteligentne sterowanie oraz tryby ekonomicznej pracy. Schładza i filtruje powietrze pomieszczeń tworząc poczucie komfortu. Oczekiwaną temperaturę pomieszczeń możemy dobierać przy pomocy aplikacji korzystając ze smartfonu lub z pilota wyposażonego w funkcję I FEEL. Wbudowany w pilot zdalnego sterowania czujnik temperatury umożliwia jej odczyt w najbliższym otoczeniu i przesyła tę informację do jednostki wewnętrznej. Na jej podstawie klimatyzator rozpoczyna pracę w trybie odpowiednim dla odczytanej temperatury – automatycznie ustawi temperaturę nawiewu powietrza zgodnie z odczytaną temperaturą otoczenia pilota. Dla dokładnego programowania temperatury wewnętrznej w poszczególnych pomieszczeniach świetnie sprawdza się aplikacja EWPE. System pozwala na planowanie chłodzenia lub ogrzewania pomieszczeń w trybie sterowania dobowego i tygodniowego.

Vitoclima 300-s

 

Energooszczędny duet

Wszystkie jednostki wchodzące w skład serii Multisplit Vitoclima 300-S zaprojektowane zostały z myślą o jak największej efektywności energetycznej oraz komforcie użytkowania. Vitoclima 300-S sprawdza się również jako uzupełnienie domowej instalacji fotowoltaicznej. W upalne dni, gdy produkcja energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej jest największa, możemy wykorzystać ją na potrzeby zasilania urządzenia klimatyzacyjnego, schładzając przy tym pomieszczenia. Dobrze zaprojektowany system pozwala cieszyć się przyjemnym klimatem zupełnie za darmo.