Kotly.pl
Patronat:
Viessmann
Strona główna/ Informacje z rynku

Viessmann łączy siły z firmą Carrier

Firma Viessmann ogłosiła oficjalne plany połączenia swojego największego sektora działalności w obszarze ogrzewania, chłodzenia i wentylacji — Climate Solutions z firmą Carrier Global Corporation – wiodącym światowym dostawcą inteligentnych rozwiązań dla klimatu i energii z siedzibą w Palm Beach Gardens na Florydzie (USA). Efektem tej synergii jest powstanie nowego globalnego pioniera w dziedzinie inteligentnych rozwiązań klimatycznych i energetycznych.

„Partnerstwo zawsze było podstawą sukcesu naszej rodzinnej firmy. Carrier jest silnym partnerem dla Viessmann Climate Solutions. Łącząc siły, będziemy mogli wzmocnić nasz wpływ na dekarbonizację sektora budowlanego i działać z większym zasięgiem i w skali globalnej – dla naszych rodzin, dla naszych partnerów, a co najważniejsze dla większej ochrony klimatu.” – podsumował połączenie obu firm Prof. Dr. Martin Viessmann, Chairman of the Board of Directors Viessmann Group.

„Światowa transformacja energetyczna może być zarządzana z powodzeniem tylko wtedy, gdy firmy myślą, działają i współpracują na poziomie globalnym. Opierając się na pozytywnym tempie wzrostu i wiodącej na rynku ofercie zintegrowanych rozwiązań, łączymy nasz obszar biznesowy Viessmann Climate Solutions z firmą Carrier, aby zbudować kolejnego przyszłościowego, prawdziwie globalnego lidera klimatycznego. Dzięki połączeniu obu firm stworzymy szybko rozwijającego się lidera innowacji w wysoce konkurencyjnym środowisku rynkowym. To partnerstwo tworzy doskonałą podstawę do rozwoju i zmaksymalizowania wpływu na jakość życia przyszłych pokoleń.” – dodał Max Viessmann, CEO Viessmann Group.

Korzyści z połączenia sił Viessmann i Carrier

●  Firma rodzinna Viessmann stanie się jednym z największych udziałowców Carrier. W wyniku tego Prezes Zarządu Viessmann Group, Max Viessmann, zostanie nowym członkiem Zarządu Carrier.

●  Dział HVAC Grupy Carrier zajmuje wiodącą pozycję na rynku w segmencie mieszkaniowym i komercyjnym w Ameryce Północnej, a także w segmencie komercyjnym w Europie. Dział Climate Solutions firmy Viessmann jest liderem rynku w segmencie mieszkaniowym premium w Europie. Po połączeniu obu firm powstanie bezprecedensowy lider rynku w segmencie mieszkaniowym i komercyjnym zarówno w Ameryce Północnej, jak i w Europie. Dodatkowo, Carrier posiada silną pozycję w Azji dzięki swojej lokalnej marce Toshiba Carrier Corporation. Jako nowy globalny lider w dziedzinie inteligentnych rozwiązań klimatycznych i energetycznych, Carrier i Viessmann Climate Solutions wygenerują łączny przychód w wysokości ponad 17 miliardów dolarów, zatrudniając około 45000 pracowników – to silna pozycja, która pozwoli wyprzedzić konkurencję na całym świecie.

●  Po zamknięciu transakcji, co jest spodziewane do końca roku, firma Viessmann Climate Solutions, kierowana przez Dyrektora generalnego Thomasa Heima, stanie się głównym motywatorem strategii rozwoju firmy Carrier w branży HVAC dla budownictwa mieszkaniowego i lekkich obiektów komercyjnych w Europie. Jej siedziba pozostanie w Allendorfie w Niemczech.

●  Klienci i Partnerzy obu firm znacząco skorzystają z szerszej oferty produktów, a także usług posprzedażowych czy rozwiązań cyfrowych. Skorzystają również z większych mocy produkcyjnych i skróconych czasów dostaw rozwiązań w zakresie energii odnawialnej, w tym szerszego spektrum pomp ciepła, magazynów energii, fotowoltaiki i rozwiązań wentylacyjnych.

●  Obie strony uzgodniły długoterminowe gwarancje: powstrzymanie się od wypowiedzeń z powodów operacyjnych (3 lata), gwarancje lokalizacji dla wszystkich głównych miejsc produkcji, badań i rozwoju (5 lat), jak również siedziby głównej w Allendorf (10 lat). Ponadto gwarancje te zabezpieczą długoterminową przyszłość obszaru biznesowego, wykorzystującego globalną skalę w zakresie zaopatrzenia, logistyki, produkcji, łańcucha dostaw, rozwoju produktów, sprzedaży i usług.

Viessmann Group pozostaje niezależnym przedsiębiorstwem rodzinnym

Grupa Viessmann pozostanie nadal niezależnym przedsiębiorstwem rodzinnym, w pełni własnością rodziny Viessmann. Będzie kontynuować swoją działalność przedsiębiorczą zgodnie z misją, jaką jest współtworzenie przestrzeni życiowych dla przyszłych pokoleń.

W przyszłości będzie budować ekosystem, który poza branżą HVAC, będzie się koncentrował na działalności w zakresie zapobiegania i ograniczeniu emisji dwutlenku węgla. Rodzina Viessmann ponownie zainwestuje wpływy z połączenia z firmą Carrier, ale także znaczną kwotę przeznaczy na swoją działalność filantropijną. Ponadto, zachowa pełne prawo własności do swojej marki. Podczas gdy Carrier będzie licencjonował i rozwijał markę Viessmann w branży HVAC, Viessmann Group rozszerzy zasięg swojej marki na inne sektory. Będzie również utrzymywać ścisłą współpracę z Carrier ponad granicami firmy na poziomie operacyjnym.

Artykuły powiązane

Dom energooszczędny / Formalności / Fotowoltaika / Nowości z rynku / Pompy ciepła Nowy nabór wniosków o dofinansowanie do fotowoltaiki i pomp ciepła - Mój Prąd 5.0.

22.04.2023 rozpoczął się nowy nabór wniosków o dofinansowanie z programu Mój Prąd 5.0. Poza instalacjami fotowoltaicznymi, magazynami energii oraz systemami […]

Dom energooszczędny / Nowości z rynku / Pompy ciepła Niewidoczny system grzewczy ukryty w zabudowie

System grzewczy w domu nie musi zajmować wiele miejsca. Nie potrzebuje też osobnego pomieszczenia technicznego. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wszystkie jego […]

Fotowoltaika / Pompy ciepła Jak ograniczyć koszty ogrzewania pompą ciepła?

Dzięki wykorzystaniu energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych pompy ciepła umożliwiają ekonomiczne ogrzewanie domu oraz wody użytkowej. Aby pracowały możliwie efektywnie, […]

Popularne

Uzdatnianie wody Co potrafi zmiękczacz wody?