Kotly.pl
Patronat:
Viessmann
Strona główna/ ABC Ogrzewania / Dom energooszczędny / Nowości z rynku / Pompy ciepła

Niewidoczny system grzewczy ukryty w zabudowie

System grzewczy w domu nie musi zajmować wiele miejsca. Nie potrzebuje też osobnego pomieszczenia technicznego. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wszystkie jego elementy mogą zostać zamknięte w wąskiej zabudowie, a przy ty pozostawać całkowicie niewidoczne.

Budowane obecnie domy muszą spełniać wysokie wymagania. Powinny charakteryzować się wysoką efektywnością energetyczną i nowoczesnymi rozwiązaniami, które zagwarantują niezależność od paliw kopalnych oraz niskie koszty eksploatacji. Oczekujemy od nich tak także estetyki połączonej z maksymalną funkcjonalnością wnętrz. Kompaktowy system energetyczny Viessmann Invisible pozwala spełnić te oczekiwania.

Minimalne gabaryty = maksymalna swoboda aranżacji

Viessmann Invisible to kompaktowy system energetyczny, na który składa się: powietrzna pompa ciepła, moduł wentylacji z odzyskiem ciepła i wilgoci, zbiornik wody użytkowej oraz kompletny osprzęt. Wszystkie urządzenia i elementy systemu ukryte są za zabudową wykonaną z paneli dekoracyjnych. Dzięki głębokości konstrukcyjnej wynoszącej jedynie 27,5 cm cały system zajmuje niewiele miejsca w pomieszczeniu, a różne warianty ustawienia modułów (narożnikowo, rzędowo lub blokowo) dają możliwość optymalnego wkomponowania zabudowy w przestrzeń każdego wnętrz, zapewniając jednocześnie maksymalną swobodę jego aranżacji.
Dzięki minimalnym gabarytom i estetycznej zabudowie system Viessmann Invisible pozwala zrezygnować z konieczności wydzielania osobnego pomieszczenia technicznego na instalację grzewczą w budynku. Niezbędny osprzęt i orurowanie pozostają niewidoczne, co umożliwia najkorzystniejsze zagospodarowanie cennej przestrzeni w domu zgodnie z potrzebami domowników.

Jeszcze więcej wolnej przestrzeni do wykorzystania

Zamknięty w wąskiej zabudowie system Viessmann Invisible jest znacznie korzystniejszym rozwiązaniem pod względem funkcjonalności i komfortu użytkowania pomieszczenia od tradycyjnych pomieszczeń technicznych z wolnostojącymi urządzeniami instalacji grzewczej. Moduły systemu Viessmann Invisible zapewniają nawet o 1/3 więcej wolnej przestrzeni użytkowej do wykorzystania w pomieszczeniu.

W pomieszczeniu techniczno-gospodarczym z wolnostojącymi urządzeniami i przyłączami pozostaje jedynie niewielka wolna powierzchnia użyteczna. Wykorzystanie jej ogranicza się do pralki i suszarki. Rozwiązanie energetyczno-klimatyzacyjne Viessmann Invisible pozwala wygospodarować znacznie więcej wolnej przestrzeni i miejsca na dwie szafy z wbudowanymi urządzeniami AGD.

W zależności od potrzeb możliwe są 3 rodzaje ustawienia modułów:

 Ustawienie narożnikowe modułów umożliwia optymalne wykorzystanie przestrzeni bardzo małych pomieszczeń i zakątków:

•  Ustawienie rzędowe sprawdzi się bardzo dobrze m.in. dla długich ścian lub wąskich pomieszczeń, nisz i przejść:

• Ustawienie blokowe pozwoli maksymalnie zagospodarować przestrzeń np. przy na końcówkach ścian, ścianach wolnostojących i w przedzielonych pomieszczeniach:

Niezależnie od ustawienia modułów system Viessmann Invisible pozwala zmaksymalizować powierzchnię użytkową w nowych budynkach. Za sprawą wstępnie skonfigurowanych komponentów All-in-One znajduje wszechstronne zastosowanie w domach jednorodzinnych o powierzchni do 200 m2, ułatwiając proces ich projektowania oraz aranżacji pomieszczeń.

Różne rodzaje wykończenia paneli dekoracyjnych pozwalają stworzyć efektowną zabudowę dostosowaną do stylu wnętrza.

Wysoka estetyka w parze z efektywnością energetyczną

Za oszczędne ogrzewanie domu w systemie Viessmann Invisible odpowiada nowoczesna pompa ciepła Vitocal 222-SI o współczynniku efektywności COP 5,0. Jej jednostka zewnętrzna należy do najcichszych urządzeń tego rodzaju, co pozwala zlokalizować ją na gęsto zabudowanym obszarze lub w pobliżu granicy działki, bez obaw o dyskomfort akustyczny domowników czy sąsiadów. Oprócz wysokiej efektywności energetycznej i swobody aranżacyjnej, system Viessmann Invisible uzupełniony o instalację fotowoltaiczną zapewni również niezależność od publicznych dostawców energii i wzrostu jej cen. Pozwoli także maksymalnie zredukować koszty utrzymania domu.

Tagi
ogrzewanie domu / pompa ciepła / system grzewczy / Viessmann Invisible

Popularne

Dom energooszczędny Budowa domu a nowe prawo budowlane