Kotly.pl
Patronat:
Viessmann
Strona główna/ ABC Ogrzewania / Dom energooszczędny / Strona główna / Termomodernizacja

Najlepszy czas na modernizację systemu grzewczego

Lato to nie tylko sezon urlopów i wypoczynku, ale również najlepszy czas na przeprowadzenie modernizacji systemu grzewczego. Sprzyjające warunki pogodowe, brak uciążliwości związanych z przerwami w dostawie ciepła, a także możliwość przygotowania domu na nadchodzący sezon zimowy to tylko niektóre z korzyści, które warto wziąć pod uwagę planując modernizację w okresie wakacyjnym.

Modernizacja systemu grzewczego latem = niższe ryzyko awarii zimą

Przestarzałe systemy grzewcze są nie tylko nieefektywne, ale również bardziej podatne na awarie, zwłaszcza podczas intensywnego użytkowania w zimie. Modernizując system latem, minimalizujemy ryzyko niespodziewanych awarii w najbardziej krytycznym okresie roku. Unikniemy tym samym stresu związanego z nagłą potrzebą naprawy, gdy serwisanci są najbardziej zajęci oraz dodatkowych wydatków na naprawdę i tak niewydajnego urządzenia grzewczego.

Dostępność specjalistów

W sezonie letnim łatwiej jest znaleźć dogodny termin u fachowców zajmujących się instalacjami grzewczymi. Poza sezonem grzewczym firmy instalacyjne mają więcej wolnych terminów, co pozwala na elastyczne dopasowanie planowanych prac modernizacyjnych do naszego kalendarza, a także umożliwia sprawniejszą i szybszą realizację zlecenia.

Dogodne warunki do prac

Lato oferuje idealne warunki do prowadzenia prac na świeżym powietrzu. Montaż urządzeń takich jak pompy ciepła, które często wymagają prac ziemnych lub instalacji jednostek zewnętrznych, jest znacznie prostszy w ciepłych miesiącach. Dzięki temu unikamy problemów związanych z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, które mogłyby opóźnić prace w chłodniejszych porach roku.

Brak dyskomfortu związanego z przerwami w dostawie ciepła

Latem, gdy ogrzewanie nie jest potrzebne, można swobodnie przeprowadzić modernizację bez obawy o dyskomfort termiczny domowników. W chłodniejszych miesiącach przerwy w dostawie ciepła mogą być bardzo uciążliwe, dlatego lato to idealny czas na tego typu prace.

Przygotowanie do sezonu grzewczego

Nowy system grzewczy wymaga dostosowania ustawień i testów, aby działał efektywnie zimą. Modernizując system grzewczy z nowoczesnym urządzeniem grzewczym, takim jak kocioł kondensacyjny czy pompa ciepła, latem, zyskamy pewność, że system będzie gotowy na pełne obciążenie, gdy nadejdą mroźne dni. Dzięki temu oszczędności na rachunkach za ogrzewanie będą widoczne już od pierwszych zimowych miesięcy.

Przeznaczone do modernizacji systemów grzewczych pompy ciepła nowej generacji Vitocal, pozwalają przejść z ogrzewania nieefektywnym kotłem na paliwa stałe na nowoczesne i bezemisyjne źródło ciepła, bez konieczności wykonywania instalacji ogrzewania podłogowego czy wymiany grzejników na nowe.

Idealny moment na działanie

Okres wakacyjny, przed rozpoczęciem roku szkolnego, to idealny czas na realizację projektów związanych z domem. Mamy więcej czasu i mniej codziennych obowiązków, co pozwala na spokojne przejść przez formalności i przeprowadzić modernizację bez presji czasu, związanej np. z obowiązkami szkolnymi dzieci. Latem budżet domowy nie jest też obciążony kosztami ogrzewania domu, co może ułatwić finansowanie modernizacji. W tym okresie często dostępne są również promocje i zniżki na zakup systemów grzewczych, co pozwala na zaoszczędzenie środków. Ponadto, lato to dobry moment na skorzystanie z dostępnych dotacji i ulg podatkowych i spokojne załatwienie formalności.

Adaptacja do nowej technologii

Lato to także świetny czas na naukę obsługi nowego systemu grzewczego. Nowoczesne urządzenia grzewcze, choć intuicyjne w użytkowaniu, mogą wymagać pewnej wiedzy, aby optymalnie je wykorzystać. Mając więcej czasu latem, możemy na spokojnie zapoznać się z funkcjonowaniem nowego systemu, co pozwoli nam czerpać z niego maksimum korzyści, gdy nadejdą chłodniejsze dni.

Podsumowując, lato to idealny moment na modernizację systemu grzewczego. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych problemów zimą, nasz dom będzie gotowy na chłodniejsze miesiące, a my przez kolejne sezony grzewcze będziemy odczuwać korzyści w postaci komfortu cieplnego, niższych rachunków za ogrzewanie, bezawaryjnej pracy instalacji oraz bardziej ekologicznego systemu grzewczego.

 

Tagi
kocioł kondensacyjny / modernizacja systemu grzewczego / nowy system grzewczy / pompa ciepła / wymiana kotła / wymiana pieca

Artykuły powiązane

Dom energooszczędny / Formalności / Strona główna / Termomodernizacja Audyt energetyczny przed modernizacja domu. Wszystko, co warto wiedzieć

Audyt energetyczny to ważne narzędzie w dążeniu do optymalizacji zużycia energii, redukcji kosztów eksploatacji i minimalizacji wpływu budynku na środowisko. […]

Pompy ciepła / Strona główna Nowa generacja pomp ciepła - z myślą o modernizacji

Modernizacja systemu grzewczego polegająca na wymianie kotła na paliwa stałe lub wysłużonego kotła gazowego na pompę ciepła, nierzadko okazuje się […]

Formalności / Termomodernizacja Program Czyste Powietrze 3.0 – nowe kwoty dotacji i progi dochodowe

Od 3 stycznia można składać wnioski o dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze na nowych zasadach. Jakie zmiany wprowadza odświeżona […]

Formalności / Pompy ciepła / Strona główna Zmiany w zasadach dofinansowania pomp ciepła w programie „Czyste Powietrze”

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wprowadził nowe zasady dotyczące dofinansowania pomp ciepła w ramach programu „Czyste Powietrze”. Sprawdź, […]

Popularne