Kotly.pl
Patronat:
Viessmann
Strona główna/ Informacje z rynku

30 lat Viessmann w Polsce – dla partnerstwa, klimatu i edukacji

W tym roku firma Viessmann obchodzi 30-lecie swojej działalności w Polsce, wciąż nadając tempo rozwojowi branży grzewczej. Jubileusz firmy obchodzony będzie przez cały rok pod hasłem „30 lat dla partnerstwa, klimatu i edukacji”.    

W trosce o klimat

Viessmann od lat jest pionier ochrony środowiska, dostarczającym innowacyjne systemy grzewcze o wyjątkowo niskiej emisji substancji szkodliwych i dużej sprawności energetycznej. Jako główny cel również na kolejne lata firma wyznaczyła sobie kreowanie klimatu dla przyszłych pokoleń. Aby go osiągnąć, marka stawia przede wszystkim na dynamiczny rozwój technologii przyjaznych środowisku i zrównoważony wzrost. Viessmann poczynił już ważny krok w tym kierunku. Firma przedstawiła swój pierwszy raport klimatyczny na konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu – COP26 w Glasgow. Zobowiązała się w nim do redukcji emisji pochodzącej z produkcji oraz swoich produktów zgodnie ze ścieżką 1,5°C określoną w porozumieniu paryskim z 2015 roku. Z myślą przyszłych pokoleniach w swoim raporcie klimatycznym zadeklarowała, że do 2050 r. osiągnie tzw. zerową emisję netto (stan, w którym gazy cieplarniane emitowane do atmosfery będą równoważone przez wyeliminowanie tej samej ilości gazów cieplarnianych z atmosfery).

 

Viessmann stawia na partnerstwo

W jubileuszowym dla firmy 2022 roku, jak również w kolejnych latach Viessmann planuje być jeszcze bliżej swoich klientów – zarówno użytkowników końcowych, jak i partnerów, z któ­rymi tworzy markę. W tym celu rozwija strategię szerokiej specjalizacji. Liczba produktów oferowanych przez firmę, klientów, do których zamierza dotrzeć, oraz specjalistyczna wiedza, która jest do tego niezbędna spra­wiają, że tradycyjny przedstawiciel handlowy nie jest w stanie zaspo­koić potrzeb klientów ze wszystkich branż, czyli chłodniczej, elektrycz­nej, kotłowniczej czy pomp ciepła. Viessmann planuje sprostać temu oferując klientom szeroką, kompletną i w pełni dopasowaną do ich potrzeb obsługę.

W drodze do osiągnięcia neutralności klimatycznej w swoim raporcie firma Viessmann zobowiązała się, że do 2030 r. umożliwi swoim Partnerom, Dostawcom i Klientom redukcję emisji CO2 związaną m.in. z dostarczaniem materiałów i korzystaniem z produktów Viessmann, o co najmniej 55% w porównaniu z 2019 r.

 

Edukacja z Viessmann

Jako przedsiębiorstwo rodzinne w czwartym pokoleniu, firma Viessmann jasno deklaruje odpowiedzialność społeczną i cel, jakim jest zachowanie naturalnych warunków życia dla przyszłych pokoleń. Rozszerzanie wiedzy na temat możliwości, jakie niosą ze sobą odnawialne źródła energii, to jedno z priorytetowych działań Viessmann od samego początku działalności. Przez lata polskie przedstawicielstwo firmy wprowadziło wiele innowacyjnych przedsięwzięć. Obok usługi 24-godzinnej infolinii techniczno-serwisowej, to również powołanie do życia Fundacji „Świadomi Klimatu”, której celem jest budowanie świadomości ekologicznej, a także Akademia Viessmann, webinaria oraz Stop Smog Car. Są to jedyne tego typu przedsięwzięcia w branży grzewczej w Polsce, a także jedyne tego typu, prowadzone przez firmę na świecie.
Viessmann planuje dalsze działania promocyjne związane z edukacją na temat możliwości, jakie niosą ze sobą odnawialne źródła energii. Chce w dalszym ciągu uświadamiać klientom, jak produkty i usługi firmy umożliwiają radykalną redukcję emisji CO2, minimalizowanie kosztów ogrzewania oraz chłodzenia budynków oraz wspólne tworzenie klimatu dla przyszłych pokoleń.

Artykuły powiązane

Kotły „Viessmann dla Ciebie” – nowy cykl filmów instruktażowych

Z myślą o swoich klientach firma Viessmann stworzyła cykl filmów instruktażowych „Viessmann dla Ciebie”, które ułatwią wszystkim użytkownikom urządzeń grzewczych […]

Beata Pazdyk, Dyrektor Personalna Viessmann Polska z nagrodą BUILDER SUPER POWER

Beata Pazdyk, Dyrektor Personalna Viessmann Polska została wyróżniona w plebiscycie BUILDER SUPER POWER w kategorii Human Resources. Gala wręczenia certyfikatów […]

Popularne

Uzdatnianie wody Co potrafi zmiękczacz wody?