Kotly.pl
Patronat:
Viessmann
Strona główna/ ABC Ogrzewania / Wentylacja

Wentylacja z odzyskiem ciepła w modernizowanym domu

Wentylacja z odzyskiem ciepła w modernizowanym domu może być wykonana w oparciu o typowy rekuperator Vitovent 300/300-W lub Vitovent 300-C, który potrzebuje niewiele miejsca. Za pomocą przewodów wentylacyjnych o średnicy zewnętrznej tylko 63 mm, bez problemurozprowadzimy instalację do wentylowanych pomieszczeń. Jeśli nie chcemy lub nie mamy możliwości ukrycia kanałów wentylacyjnych  najlepszym rozwiązaniem będzie rekuperator Vitovent 200-D.

Wentylacja z odzyskiem ciepła bez kanałów wentylacyjnych

Rekuperator Vitovent 200-D zapewnia miejscową wentylację wybranego pomieszczenia, w którym się znajduje. Nie potrzebne są tutaj kanały i przewody wentylacyjne. Przy maksymalnej wydajności powietrza do 55 m³/h, zapewnia odpowiednią wentylację mechaniczną pomieszczenia o powierzchni ok. 25 m². Po zabudowaniu w ścianie domu, wystarczy podłączyć rekuperator do prądu i uruchomić centralę.

Rekuperator Vitovent 200-D

Rekuperator Vitovent 200-D

Za pomocą centrali wentylacyjnej Vitovent 200-D można łatwo kontrolować jakość powietrza w wybranych pomieszczeniach, np.: w sypialni, salonie, kuchni czy łazience. Wysoka sprawność odzysku ciepła – do 90% – skutecznie zatrzymuje ciepło w domu, obniżając koszty ogrzewania świeżego, napływającego do wnętrz powietrza.
Rekuperator wyposażony jest w sterownik z wyświetlaczem, ochronę przeciw zamarzaniu, filtry powietrza: dolotowego F7 (wychwytujący np. pyłki roślin) oraz usuwanego G4 i nie wymaga podłączenia do kanalizacji. Użytkownik ma do dyspozycji 4 lub 7 trybów pracy z regulowaną intensywnością wymiany powietrza.
Dla jeszcze większego komfortu rekuperator można wyposażyć dodatkowo w włącznik bezprzewodowy i czujnik do sterowania wentylacją na podstawie jakości powietrza w pomieszczeniu – czujnik COlub wilgotności. Za pomocą jednego włącznika można sterować pracą kilku central Vitovent 200-D, jak również sterować jednym urządzeniem wentylacyjnym za pomocą trzech włączników.

Wentylacja z odzyskiem ciepła z zastosowaniem rekuperatora Rekuperator Vitovent 200-D

Wentylacja z odzyskiem ciepła z zastosowaniem rekuperatora Rekuperator Vitovent 200-D

 

Wentylacja z odzyskiem ciepła – rekuperator na niewielką powierzchnię

Rekuperator Vitovent 300-C ma wysokość całkowitą tylko 198 mm i łatwo można go schować w podwieszonym suficie, na przykład w przedpokoju, lub powiesić na ścianie np. w spiżarni. Wydajność urządzenia do 150 m³/h wystarcza do komfortowej wentylacji powierzchni mieszkalnej od 65 do 90 m². Centrala wentylacyjna Vitovent 300-C odzyskuje do 89% ciepła zawartego w powietrzu usuwanym z pomieszczeń. Skuteczny system filtracji oczyszcza powietrze nawiewane z alergenów i substancji szkodliwych. Stwarza łagodny klimat w pomieszczeniach, przyjazny również dla alergików.
Vitovent 300-C jest urządzeniem zdalnie sterowanym, co umożliwia jego komfortową obsługę z dowolnego miejsca w domu lub mieszkania.

Rekuperator Vitovent 300-C

Rekuperator Vitovent 300-C

 

Kanały wentylacyjne

Uzupełnieniem oferty Viessmann dla modernizowanych budynków jest system przewodów wentylacyjnych z tworzywa o średnicy zewnętrznej 63 mm i 200 mm. Umożliwia on wykonanie kompletnej instalacji wentylacji, którą można łatwo ukryć np. w stropach lub podwieszanych sufitach pod płytami gipsowo-kartonowymi. System szybkiego łączenia sprawia, że wentylacja z odzyskiem ciepła może być wykonana bez użycia skomplikowanych narzędzi i z gwarancją szczelności połączeń.

Kanały wentylacyjne Viessmann

Kanały wentylacyjne Viessmann

Decydując się na kanały wentylacyjne Viessmann zyskuje nie tylko instalator. Również użytkownik instalacji może czerpać korzyści z codziennej eksploatacji, do których zalicza się:

– wysoką trwałość – rury nigdy nie będą korodowały.
W połączeniu z płaskim rekuperatorem Vitovent 300-C wentylacja z odzyskiem ciepła możne być całkowicie niewidoczna.

Popularne