Kotly.pl
Patronat:
Viessmann
Strona główna/ ABC Ogrzewania / Uzdatnianie wody

Serwis stacji uzdatniania wody – co warto wiedzieć?

Fachowe doradztwo, jasne warunki gwarancji, opieka serwisowa – na te trzy rzeczy warto zwrócić uwagę, jeśli chcemy dobrze wybrać stację uzdatniania wody. Decydując się na urządzenie renomowanego producenta możemy liczyć na profesjonalną obsługę nie tylko przed, ale również po zakupie stacji uzdatniającej. Dlaczego to takie ważne? Komu powierzyć serwis stacji uzdatniania wody?

Stacja uzdatniania wody może pracować bezawaryjnie kilkanaście lat, a nawet dłużej, zapewniając domownikom nieprzerwanie dostęp do czystej, zdrowej wody. Warunkiem jest jednak jej fachowy serwis i konserwacja. Regularne przeglądy stacji uzdatniania wody wydłużą jej żywotność i zapewnią brak przerw w działaniu urządzenia.

Łatwy serwis stacji uzdatniania wody na plus!

Gdy stacja uzdatniania wody wymaga serwisu lub przeglądu wybrany wcześniej fachowiec, (najlepiej jeśli będzie to stały opiekun urządzenia) przyjeżdża do domu, aby wykonać okresowe sprawdzenie poprawności działania podzespołów i dokonać niezbędnych prac serwisowych.
Częścią serwisowania stacji uzdatniania wody jest wymiana elementów, które podlegają zużyciu w trakcie eksploatacji – ważne jest, aby było one łatwo dostępne, a ich wymiana nie sprawiała większych trudności i nie wiązała się z ryzykiem uszkodzenia innych podzespołów. Cechą dobrej stacji uzdatniania wody jest m.in. właśnie łatwy serwis. Oznacza on nie tylko łatwiejszą i mniej czasochłonną pracę serwisanta, który chętniej przyjmie zlecenie serwisu stacji nie przysparzającej mu trudności z dostaniem się wnętrza kluczowych elementów i naprawy ewentualnych usterek. Łatwy serwis dla fachowca oznacza również korzyść dla właściciela stacji uzdatniania wody w postaci niższego kosztu usługi serwisowej.
Zbyt skomplikowana konstrukcja to nie tylko czasochłonny serwis, ale także niechęć serwisanta do ewentualnej naprawy. Przykładowo: w przypadku wielu zmiękczaczy wody dostępnych na rynku głowica, która jest sercem każdego urządzenia tego typu, ma dość skomplikowaną konstrukcję. Gdy zachodzi konieczność jej naprawy serwisanci często mają problem z dostaniem się do jej części składowych. W efekcie zamiast podjąć się naprawy, proponują wymianę głowicy, co jest znacznie kosztowniejsze niż wymiana jedynie uszkodzonego elementu. W przypadku urządzeń Aquahome głowica została tak skonstruowana, aby można ją było w łatwy sposób rozkręcić i wymienić wadliwy element. Oszczędza to czas i wysiłek serwisanta, a także portfel właściciela urządzenia.

ile kosztuje stacja uzdatniania wody

Urządzenia uzdatniające wodę Aquahome

Stacja uzdatniająca pod fachową opieką

Najlepiej, jeśli stacja uzdatniania wody pozostanie pod stałą opieką fachowca. Jej przeglądy i serwis warto powierzyć jednej firmie, będącej ekspertem w dziedzinie stacji uzdatniania wody, specjalizującej się w pracy z urządzeniami danego producenta. Taka firma nie tylko zarekomenduje urządzenie najlepiej odpowiadające naszym potrzebom i wymaganiom, ale również prawidłowo je uruchomi, przekaże niezbędną wiedzę dotyczącą obsługi i w razie potrzeby dokona napraw.
Stała osoba dbająca o stację uzdatniającą to duży komfort dla jej użytkowników. Pozostawiając opiekę nad urządzeniem jednej firmie zaoszczędzimy sobie sporo czasu na szukanie pomocy, gdy będziemy jej potrzebować. Zyskamy też pewność, że na nasza stacja będzie zawsze w dobrych rękach, ponieważ fachowiec zna specyfikę tego konkretnego urządzenia i wytyczne dotyczące jego serwisowania.

serwis stacji uzdatniania wody

Komu powierzyć serwis stacji uzdatniania wody?

Opiekę serwisową nad stacją uzdatniania wody Aquahome możemy powierzyć firmie, która dokonywała jej pierwszego uruchomienia (w razie potrzeby bez problemu i w każdej chwili możemy ją zmienić). Jeśli nie mamy wybranej firmy serwisowej możemy zadzwonić na infolinię Viessmann (ogólną: 801 002 345 lub serwisową: 801 080 124) i pozostawić swój numer telefonu do kontaktu z fachowcem będącym partnerem firmy Aquahome.

Jeżeli chciałby Pan/Pani poprawić jakość swojej wody to zachęcamy do wypełnienia formularza a specjaliści naszego partnera chętnie przedstawią najlepszą niezobowiązującą propozycję.


Tagi
Aquahome / czysta woda / konserwacja / opieka serwisowa / przegląd stacji uzdatniania / serwis stacji uzdatniania / stacja uzdatniająca / stacja uzdatniania wody / woda w domu / zmiękczacz wody

Popularne

Dom energooszczędny Budowa domu a nowe prawo budowlane
Dom energooszczędny / Fotowoltaika / Pompy ciepła Odnawialne źródła energii (OZE) – to się opłaca! Dom bez rachunków (cz.3)