Kotly.pl
Patronat:
Viessmann
Strona główna/ ABC Ogrzewania / Strona główna / Wentylacja

Lokalne ochłodzenie, czyli klimatyzacja multisplit

Decydując się na montaż klimatyzacji w domu lub mieszkaniu nie musimy ograniczać się do chłodzenia jednego, wybranego pomieszczenia. System multisplit pozwala utrzymywać komfortową temperaturę w kilku pokojach bez konieczności rozbudowywania instalacji o kolejne jednostki zewnętrzne.

O komforcie życia, niezależnie od tego czy mieszkamy w domu jednorodzinnym czy budynku wielorodzinnym, w ogromnej mierze decyduje temperatura pomieszczeń, w których spędzamy przecież znaczą część naszego czasu. Powinna być ona optymalna zarówno w sezonie grzecznym, jak i poza nim, czyli także latem. Komfortową temperaturę, sprzyjającą odpoczynkowi we wszystkich pomieszczeniach domu lub mieszkania zapewni nam odpowiednio dobrany system klimatyzacji.

Przyjemny chłód w całym domu lub mieszkaniu

Klimatyzacja w systemie multisplit Vitoclima 300-S umożliwia chłodzenie i ogrzewanie kilku pomieszczeń. W przeciwieństwie do standardowych rozwiązań wykorzystuje w tym celu tylko jedną jednostkę zewnętrzną, która może obsługiwać nawet 5 jednostek wewnętrznych. Dzięki temu planując montaż klimatyzacji w domu nie musimy już decydować, w których pomieszczeniach będzie panowała przyjemna temperatura latem, ani też zastanawiać się jak wygospodarować miejsce na montaż kilku jednostek instalowanych poza budynkiem. Takie rozwiązanie nie tylko zapewni nam przyjemny chłód wszędzie, gdzie tego potrzebujemy, ale również poprawia estetykę instalacji i pozwala lepiej zagospodarować przestrzeń wokół domu, gdyż nie zajmują jej dodatkowe elementy systemu. Pojedynczą jednostkę zewnętrzną łatwiej jest również wkomponować w architekturę budynku, nie wpływając na jego ogólny wygląd. W przeciwieństwie do całego zestawu, rozwiązanie z jednym urządzeniem zewnętrznym jest też mniej problematyczne w montażu, a także usprawnia i przyspiesza późniejszy serwis klimatyzacji.

klimatyzacja multisplit

W systemie klimatyzacji multisplit Vitoclima 300-S jedna jednostka zewnętrzna może współpracować z kilkoma jednostkami zewnętrznymi.

klimatyzacja multisplit

W ten sposób zapewni nam przyjemny chłód latem w pomieszczeniach zlokalizowanych na parterze, piętrze…

klimatyzacja multisplit

…oraz na poddaszu domu.

 

System klimatyzacji multisplit Vitoclima 300-S to sprawdzone rozwiązanie również w przypadku apartamentów i mieszkań. Podczas, gdy ciepło napływające do pomieszczeń uniemożliwia komfortowe funkcjonowanie sąsiadom, we wnętrzach mieszkania z systemem multisplit będzie panować przyjemny chłód, gdy tylko tego potrzebujemy. Jedna jednostka zewnętrzna zamontowana np. na tarasie lub balkonie zapewni nam niezależne chłodzenie wybranych lub wszystkich pomieszczeń mieszkalnych.

Gdy napływające do wnętrz ciepłe powietrze uniemożliwia wypoczynek sąsiadom, w mieszkaniu z system multisplit Vitoclima 300-S panuje optymalna, komfortowa temperatura.

Elastyczność projektowania systemu

Klimatyzacja w systemie multisplit pozwala dobrać odpowiedni typ jednostki wewnętrznej do potrzeb danego pomieszczenia. Poza standardowymi klimatyzatorami ściennymi, do jednostki zewnętrznej można podłączyć również dyskretne, montowane w suficie podwieszanym jednostki kasetonowe. Takie urządzenia pozwalają zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu, co jest szczególnie korzystnym rozwiązaniem w przypadku niewielkich powierzchni. System chłodzenia i ogrzewania multisplit Vitoclima 300-S można również zrealizować z wykorzystaniem urządzeń typu kosola. Sprawdzą się one w przypadku pomieszczeń o trudno dostępnej lub ograniczonej powierzchni ściennej, np. zlokalizowanych na poddaszu. Konsola montowana nad podłogą zapewnia nawiew chłodnego powietrza z góry urządzenia, a w trybie grzania przez dolną kratkę, gwarantując komfortową temperaturę w pomieszczeniu praktycznie przez cały rok.

klimatyzacja multisplit

Jedna jednostka zewnętrzna może obsługiwać różne rodzaje jednostek montowanych wewnątrz pomieszczeń.

Wygodna obsługa klimatyzacji w całym domu

System multisplit pozwala kontrolować temperaturę w każdym pomieszczeniu z osobna. Umożliwia także zdalne sterowanie klimatyzacją zarówno za pomocą pilota, jak i aplikacji mobilnej na smartfonie. Nowoczesne klimatyzatory Vitoclima 300-S wyposażone są ponadto w funkcję inteligentnej kontroli temperatury. Umieszczony w pilocie zdalnej obsługi tych urządzeń czujnik mierzy wartość temperatury w najbliższym otoczeniu i przekazuje tę informację do jednostki wewnętrznej. Na jej podstawie klimatyzator dostosowuje swoją pracę do aktualnych warunków panujących wewnątrz pomieszczenia. Takie rozwiązanie nie tylko zwiększa komfort użytkowania klimatyzacji, ale również zapewnia dodatkową oszczędność energii.
System multisplit ma jeszcze jedną zaletę – w trakcie jego eksploatacji może być uzupełniany o kolejne jednostki wewnętrzne. W ten sposób możemy stopniowo, w miarę potrzeb zrealizować kompletny system chłodzenia oraz grzania w całym domu lub mieszkaniu.

klimatyzacja multisplit

Klimatyzacja zasilana energią słońca

Klimatyzatory multisplit mogą być zasilane prądem pochodzącym z domowej instalacji fotowoltaicznej. W słoneczne, letnie dni, gdy produkcja energii elektrycznej z fotowoltaiki jest największa, prąd solarny może być wykorzystywany do zasilania systemu klimatyzacyjnego, schładzającego wszystkie pomieszczenia w budynku. Dobrze zaprojektowana instalacja fotowoltaiczna pozwala cieszyć się przyjemnym klimatem w domu praktycznie za darmo. System klimatyzacji multisplit Vitoclima 300-S może korzystać z darmowej energii odnawialnej również poza sezonem letnim na potrzeby ogrzewania wnętrz, ograniczając tym samym zużycie energii ze źródeł konwencjonalnych i redukując koszty ogrzewania pomieszczeń.

www.lokalneochlodzenie.pl

Tagi
chłodzenie domu / chłodzenie mieszkania / klimatyzacja / klimatyzacja w domu / klimatyzacja w mieszkaniu / klimatyzator / lokalne ochłodzenie / mulisplit / Vitoclima

Popularne