Kotly.pl
Patronat:
Viessmann
Strona główna/ ABC Ogrzewania / Bez kategorii

Komfortowa obsługa stacji uzdatniania wody

Zmiękczacz wody skutecznie rozwiązuje problem osadów kamiennych i tym samym znacznie ułatwia utrzymanie domu w czystości. Zapewnia również miękkie pranie, lepszą kondycję skóry oraz włosów i zapobiega awariom urządzeń na skutek ich kontaktu z twardą wodą. Nowoczesne stacje uzdatniania oferują nam dodatkowo wiele przydatnych funkcjonalności, poprawiających komfort ich obsługi.

Budowa zmiękczacza ma znaczenie

Na komfort obsługi zmiękczacza wody Aquahome SMART wpływają takie udogodnienia jak duży otwór wsypowy, który zapewnia wygodne uzupełniania zbiornika solą, czy wolnoopadająca pokrywa, zapobiegająca trzaskaniu podczas dosypywania soli.
Na budowę stacji uzdatniania wody warto zwrócić uwagę również z uwagi na szybki i komfortowy serwis. Budowa urządzenia powinna być jak najmniej skomplikowana, tak aby w razie ewentualnej awarii serwisant mógł w łatwy sposób dostać się do części składowych urządzenia i aby wymiana wadliwej części była w ogóle opłacalna. Nieskomplikowana budowa stacji Aquahome SMART nie tylko znacznie skraca i usprawnia serwis urządzenia, co jest komfortowe zarówno dla jej użytkownika jak i serwisanta, ale również zmniejsza koszty usługi.

stacja uzdatniania wody Aquahome

Odpowiednie oprogramowanie

Zmiękczacz zmienia wodę twardą w miękką, usuwając z niej jony odpowiedzialne za twardość. Aby mógł to robić praktycznie nieprzerwanie niezbędna jest regeneracja znajdującego się w nim złoża jonowymiennego. Regeneracja następuje automatycznie, a do jej przebiegu potrzebna jest woda i sól tabletkowana. Tak naprawdę koszt użytkowania zmiękczacza sprowadza się do kosztów, jakie będziemy ponosić na zużytą do regeneracji wodę i sól. Nowoczesne zmiękczacze wody Aquahome SMART zaprogramowane są w taki sposób, aby regeneracja złoża następowała jedynie wówczas, gdy faktycznie zachodzi taka potrzeba. Wyposażone są one w specjalny sterownik, który stale optymalizuje dawki wody i soli do regeneracji, zapewniając tym samym ich oszczędne zużycie, a więc i oszczędną pracę urządzenia. Im mniej będzie ono zużywać soli, tym rzadziej będziemy musieli uzupełniać jej zapas. Dzięki oprogramowaniu ograniczającemu częstotliwość dosypywania soli do minimum, obsługa stacji staje się więc jeszcze bardziej komfortowa.

 

oszczędna stacja uzdatniania wody

Nowoczesna, komfortowa w obsłudze stacja uzdatniania powinna nie tylko zapewniać odpowiednią jakość wody w domu, ale również ograniczać do minimum konieczność naszej ingerencji w pracę urządzenia.

 

WiFi i aplikacja do zdalnej obsługi stacji uzdatniającej

Komfortowe w obsłudze stacje uzdatniania wody wyposażone są także w moduł WiFi, umożliwiający zdalną obsługę urządzenia i szybki, wygodny podgląd jego pracy – bez konieczności odwiedzania za każdym razem kotłowni czy innego pomieszczenia, w którym zamontowana jest stacja. Aby zdalnie obsługiwać zmiękczacz wody Aquahome SMART, wystarczy podłączyć go do domowej sieci WiFi i zainstalować na smartfonie aplikację iQUA. Dzięki niej możemy m.in. monitorować zużycie wody w domu, a tym samym korzystać z niej bardziej świadomie, sprawdzić, czy zmiękczacz wody pracuje bez zakłóceń, a także siedząc wygodnie na kanapie upewnić się, jaki jest aktualny poziom soli w urządzeniu i na ile dni jeszcze wystarczy jej zapas w zbiorniku. Aplikacja w odpowiednim momencie sama przypomni nam o konieczności uzupełnienia soli i poinformuje o ewentualnych nieprawidłowościach, np. ciągłym przepływie wody mogącym świadczyć o niewielkim ale kosztownym przecieku. Dzięki funkcji WiFi i aplikacji mobilnej iQUA możemy także z dowolnego miejsca rozpocząć regenerację stacji uzdatniania, gdy zajdzie taka potrzeba.

 

Jeżeli chciałby Pan/Pani poprawić jakość swojej wody to zachęcamy do wypełnienia formularza a specjaliści naszego partnera chętnie przedstawią najlepszą niezobowiązującą propozycję.


Tagi
Aquahome / Aquahome SMART / iQUA / miękka woda / obsługa stacji uzdatniania / Obsługa zmiękczacza wody / stacja uzdatniająca / stacja uzdatniania wody / stacja uzdatniania wody z wifi / twarda woda / zmiękczacz wody / zmiękczacz wody z WiFi

Popularne