Twarda woda to problem z, którym boryka się większość gospodarstw domowych w Polsce. Niestety jest on najczęściej bagatelizowany. Całkiem niesłusznie, […]
Jakość wody w domowej instalacji ma ogromny wpływ na wydajność, bezawaryjność oraz żywotność urządzeń grzewczych. Kotły w codziennej eksploatacji narażone są na działanie różnych zanieczyszczeń, w tym kamienia kotłowego wytrącającego się w wyniku podgrzewania twardej wody.
Twarda woda może prowadzić do osadzania się kamienia wewnątrz wymiennika ciepła i rur, co znacząco obniża sprawność instalacji, zwiększa zużycie energii i może prowadzić do kosztownych awarii. Ogranicza również przepływ wody, co skutkuje nierównomiernym ogrzewaniem i koniecznością częstszych przeglądów oraz konserwacji systemu grzewczego.
Jakiej jakości powinna być woda w instalacji grzewczej? Czy twarda woda faktycznie szkodzi kotłom grzewczym? Jakie są zalecenia dotyczące jej twardości, aby zapewnić sprawne i efektywne działanie kotła?
Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z serii Praktyczne pytania o ogrzewanie:
„Jakie są zalecenia dotyczące twardości wody używanej w kotle?”
„Praktyczne pytania o ogrzewanie” to seria filmów poradnikowych, które rozwiewają wątpliwości i odpowiadają na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące domowych systemów grzewczych. Bohaterami serii są doświadczeni instalatorzy i serwisanci, którzy na co dzień zajmują się projektowaniem, montażem i konserwacją instalacji grzewczych. Dzięki ich wiedzy i praktycznemu doświadczeniu, dowiecie się między innymi: jak dbać o domowe instalacje, by działały efektywnie i bezawaryjnie, kiedy warto zmodernizować system grzewczy i jakie rozwiązania pomogą zaoszczędzić energię oraz obniżyć koszty ogrzewania.