Kotly.pl
Patronat:
Viessmann
Strona główna/ ABC Ogrzewania / Uzdatnianie wody

Jaką stację uzdatniania wody warto kupić?

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń uzdatniających wodę. Jak wybrać to właściwe, gdy ich parametry techniczne są zbliżone? Czym jeszcze poza liczbami warto się kierować wybierając dobrą stacją uzdatniania wody?

Stacja uzdatniania oszczędna w eksploatacji

Stacja uzdatniania wody powinna być skuteczna, ale przy tym również oszczędna w użytkowaniu. Zapewni nam to niskie rachunki związane z jej eksploatacją (zakupem soli tabletkowanej, kosztami prądu oraz wody) i przyniesie korzyści dla środowiska naturalnego w postaci mniejszej ilości zanieczyszczeń i oszczędności na cennej wodzie. Co decyduje o oszczędnej pracy stacji uzdatniającej? Przede wszystkim sterownik z odpowiednim oprogramowaniem, który nie będzie marnował materiałów eksploatacyjnych. W urządzeniach zmiękczających wodę, zwróćmy uwagę m.in. na proces regeneracji złoża jonowymiennego. Najkorzystniejsze rozwiązanie to takie, kiedy stacja nie czeka z regeneracją aż złoże całkowicie straci zdolność wymiany jonów, tylko uruchamia proces odpowiednio wcześnie. W ten sposób do regeneracji zużywa mniej soli niż w przypadku całkowicie zużytego złoża. Oszczędna stacja uzdatniania wody przy regeneracji powinna też brać pod uwagę rzeczywiste zużycie wody w domu. Pozwali to uniknąć niepotrzebnych, przedwczesnych regeneracji, lub sytuacji w których mimo konieczności regeneracja nie nastąpiła i do domowych instalacji trafia twarda woda.

stacja uzdatniania wody

Regeneracja złoża w stacjach uzdatniania wody Aquahome następuję wówczas, gdy faktycznie zachodzi taka potrzeba, co zapewnia oszczędną eksploatację urządzenia.

Potwierdzona jakość

Przed podjęciem decyzji dotyczącej zakupu stacji uzdatniania wody zwróćmy uwagę, m.in. na to z jakich komponentów została zbudowana. Jeśli elementy, z których się składa pochodzą od różnych producentów (często z różnych krajów), będą miały odmienne warunki i okresy gwarancji. Mogą też nie być w 100% kompatybilne, co przekłada się m.in. na żywotność urządzenia. W takiej sytuacji może się również okazać, że takie komponenty w przypadku ich awarii i konieczności wymiany będą trudne do zdobycia. Najlepiej, jeśli wybrana przez nasz urządzanie będzie pochodziło z jednej linii produkcyjnej, a jego wysoka jakość zostanie poparta patentami i odpowiednimi certyfikatami, jak ma to miejsce w przypadku wszystkich stacji Aquahome. Producent powinien też jasno określać warunki gwarancji, a w razie konieczności zapewniać dostępność części zamiennych. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w której w przypadku ewentualnej awarii będziemy musieli szukać rozwiązania problemu na własna rękę (np. ściągać wymagany element z drugiego końca świata) lub zostaniemy postawieni w sytuacji, w której opłacalność naprawy urządzenia stanie się wątpliwa.

 

Stacja uzdatniania wody Aquahome Smart

Wsparcie na etapie zakupu i eksploatacji stacji uzdatniania wody

Wybierając stację uzdatniania wody warto postawić na producenta, który oprócz sprzedaży urządzeń oferuje również fachową pomoc w ich doborze. Pamiętajmy, że potrzeby każdego gospodarstwa domowego związane z uzdatnianiem wody są inne, inna jest bowiem jakość wody wypływającej z domowych kranów oraz jej zużycie. Dlatego ważne jest, aby stacja była dobrze dobrana do potrzeb domowników i jakości wody. Dzięki wsparciu ze strony doradców firmy Aquahome unikniemy kosztownego błędu w postaci zakupu nieodpowiedniego urządzenia – o niewystarczającym przepływie lub nie usuwającego z wody wszystkich niepożądanych cech.

Bardzo istotne jest wsparcie producenta również na późniejszych etapach użytkowania stacji uzdatniania wody – w przypadku serwisu lub ewentualnej konieczności naprawy. Wybierajmy producentów, którzy zapewniają opiekę lokalnych firm, zajmujących się fachowym montażem i konserwacją stacji uzdatniania wody. Dzięki temu gdy urządzanie będzie wymagało serwisu, przeglądu czy naprawy będziemy mogli liczyć na szybką, rzetelną pomoc fachowca dobrze zaznajomionego ze specyfikacją naszego urządzenia.

Komfortowa w obsłudze

Nowoczesne stacje uzdatniania wody wyposażone są m.in. w moduł WiFi. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które zapewni nam komfortowe i bezpieczne korzystanie z urządzenia oraz łatwy dostęp do wielu cennych informacji. Dzięki bezpłatnej aplikacji mobilnej iQUA współpracującej ze stacjami uzdatniania Aquahome Smart możemy m.in. zdalnie monitorować zużycie wody w domu za pomocą smartfona lub tableta i tym samym korzystać z niej bardziej świadomie oraz oszczędnie. Aplikacja wyświetla m.in. zużycie wody w ujęciu dziennym, tygodniowym, miesięcznym i rocznym, a w razie potrzeby poinformuje nas o nadmiernym przepływie, który może wskazywać na przeciek. Przypomni również o uzupełnieniu soli tabletkowej, wysyłając odpowiednie powiadomienie sms-em lub e-mailem.

stacja uzdatniania wody WiFi

Jeżeli chciałby Pan/Pani poprawić jakość swojej wody to zachęcamy do wypełnienia formularza a specjaliści naszego partnera chętnie przedstawią najlepszą niezobowiązującą propozycję.


Tagi
czysta woda / jaką stację uzdatniania kupić / stacja uzdatniająca / stacja uzdatniania wody / woda w domu / zmiękczacz wody

Popularne