Kotly.pl
Patronat:
Viessmann Aquahome
Strona główna/ Informacje z rynku

Pomorskie dni energii już 15 września!

W piątek, 15 września 2017 roku w godz. 10:00 – 18:00 trwać będzie Dzień Otwarty w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, przy ul. Rybaki Górne 8. Poświęcony on będzie walce z niską emisją. Zanieczyszczone powietrze to cichy zabójca – trzeba o tym pamiętać na co dzień. I likwidować stare, niespełniające norm kotły. Używać dobrej jakości paliwa. I nigdy nie spalać odpadów w domowych kotłach! Ograniczać liczbę samochodów na ulicach i przesiadać się na autobus czy tramwaj, a także na rower.

I o tym wszystkim dowiemy się podczas Dnia Otwartego. Podczas wielu wydarzeń można będzie zdobyć informacje o źródłach energii odnawialnej, poznać innowacyjne rozwiązania oraz ekologiczne formy pozyskiwania energii. Nie zabraknie spotkań na temat transportu niskoemisyjnego oraz poprawy efektywności energetycznej.

Zamiast lokalnej kotłowni – sterowana smartfonem pompa ciepła? Tak, to możliwe. Zaprezentowane zostaną różne możliwości wykorzystania alternatywnych źródeł energii oraz zasady finansowania projektów ekoenergetycznych. Przedstawiony zostanie sposób działania pomp ciepła, fotowoltaiki, czy kolektorów słonecznych, a także nowoczesne rozwiązania energooszczędne stosowane w budownictwie. Będzie można o wszystko pytać, wszystkiego dotykać i we wszystkich atrakcjach brać udział! Studenci kół naukowych Politechniki Gdańskiej wykorzystując specjalne modele objaśnią w prosty i przystępny sposób zasady działania instalacji odnawialnych źródeł energii. A doradcy energetyczni pomogą znaleźć możliwości ich sfinansowania.

Nie zabraknie lekarza, które opowie o skutkach oddychania złej jakości powietrzem. Będą przedsiębiorcy z technicznymi nowinkami. Każdy chętny będzie miał możliwość obejrzenia ekologicznego kotła … od środka. A przy okazji dowie się jak w łatwy sposób ograniczyć emisję pyłów. Nie zabraknie samochodów i rowerów… oczywiście na prąd. Dla odważnych – przejażdżka z atrakcjami.

Będzie mnóstwo atrakcji, konkursów i niespodzianek. Dla każdego. ..

… dla tych spragnionych dużej dawki wiedzy – wykłady, filmy edukacyjne.

…dla moli książkowych – bookcrossing „Uwolnij książkę”. Przygotowano mnóstwo publikacji, o różnorodnej tematyce. Od środowiska po fantastykę, przez poezję i kryminał. Spotkanie z Tomaszem Słomczyńskim, autorem książki „Dla ludzi i środowiska”. Uwaga! Do rozdania będzie 100 książek z autografem autora!

…a dla najmłodszych – atrakcji mnóstwo. Dzieci odwiedzi Treflik z rodzinką. Konkursy z nagrodami, upominki, zdjęcia z idolami. Nie zabraknie słynnego już Atmoludka – środowiskowego koła fortuny. Trzeba będzie wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu ochrony powietrza, ale także sprawnością czy pojemnością płuc! Warto podjąć ten wysiłek. Na zwycięzców czekać będą nagrody.

…dla fanów aktywnego spędzania czasu, którzy przyjadą rowerem, hulajnogą lub na rolkach przygotowano upominki. A wszystko po to, aby promować zdrowy dla środowiska transport.

…na głodnych i spragnionych, w cyklu „Jak to dawniej bywało …” czekać będzie saturator, a także smakołyki z foodtrucka.

 

 

 

Popularne