Kotly.pl
Patronat:
Viessmann
Strona główna/ ABC Ogrzewania / Uzdatnianie wody

Ile kosztuje stacja uzdatniania wody i gdzie ją kupić?

Na cenę stacji uzdatniania wody wpływa kliku czynników. Przede wszystkim jest ona uzależniona od rodzaju i klasy urządzenia. W zależności od potrzeb producenci oferują stacje przeznaczone do zmiękczania wody, stacje filtrujące wodę i poprawiające jej smak oraz zapach, a także bardziej wyspecjalizowane urządzenia łączące obie te funkcje, które jednocześnie zmiękczają i filtrują wodę w całym domu.
Główną grupę stacji uzdatniania wody marki Aquahome tworzą urządzenia Aquahome Smart. W tej klasie do wyboru mamy aż cztery stacje uzdatniania wody:

aplikacja mobilna iQUA

Stacje uzdatniania wody Aquahome 30 Smart, Aquahome 20 Smart, Aquahome DUO Smart, Aquahome Mix Smart

Poza stacjami Aquahome Smart, do wyboru mamy również:

Cena zakupu stacji uzdatniania wody Aquahome wynosi od ok. 1800 zł do nieco ponad 4000 zł, w zależności od rodzaju urządzenia.

Gdzie kupić stację uzdatniania wody?

Stację uzdatniania wody Aquahome można kupić w salonach firmowych Viessmann lub w punktach sprzedaży będących partnerami firmy. Mapę z ich lokalizacją i danymi kontaktowymi znaleźć można pod adresem https://aquahome.pl/gdzie-kupic/.gdzie kupić stację uzdatniania wody

Kto może zainstalować i uruchomić stację uzdatniania wody?

Montaż hydrauliczny stacji uzdatniania wody Aquahome oraz jej pierwsze uruchomienie należy powierzyć wyszkolonemu specjaliście, czyli autoryzowanej firmie serwisowej. Czynności te powinny być bowiem wykonywane zgodnie z wytycznymi zawartymi w instrukcji, co jest warunkiem udzielenia gwarancji na urządzenie. Jeżeli w momencie zakupu stacji nie zaproponowano nam pierwszego uruchomienia urządzenia w celu umówienia wizyty instalatora można skorzystać ze strony https://aquahome.pl/uruchomienie/ – wystarczy wybrać z mapy firmę instalacyjną, która znajduje się najbliżej adresu zamieszkania i bezpośrednio się z nią skontaktować.

Gwarancja na stację uzdatniania wody

Stacja uzdatniania wody podlega gwarancji od momentu jej pierwszego uruchomienia. W przypadku urządzeń Aquahome gwarancja wynosi: 5 lat na zewnętrzną obudowę zmiękczacza oraz na butlę ze złożem, 3 lata na głowicę sterującą i 2 lata na podzespoły elektroniczne. Szczegółowe informacje dotyczące warunków gwarancji znajdziemy w karcie gwarancyjnej, która jest integralną częścią instrukcji urządzenia.

serwis stacji uzdatniania wody

Przegląd techniczny stacji uzdatniającej

Aby zachować maksymalną sprawność stacji uzdatniania wody, raz w roku zaleca się wykonać przegląd technicznych urządzenia. Standardowo wykonuje go firma serwisowa, która uruchamiała stację uzdatniania (warto jednak pamiętać, że w razie potrzeby firmę serwisową można zmienić w dowolnym momencie). Przeglądy techniczne są płatne, a koszt usługi ustala się z autoryzowaną firmą serwisową.

 

Jeżeli chciałby Pan/Pani poprawić jakość swojej wody to zachęcamy do wypełnienia formularza a specjaliści naszego partnera chętnie przedstawią najlepszą niezobowiązującą propozycję.


Tagi
Aquahome / gdzie kupić stację uzdatniania / ile kosztuje stacja uzdatniania / instalacja stacji uzdatniania / montaż stacji uzdatniania / pierwsze uruchomienie / przegląd stacji uzdatniania / serwis stacji uzdatniania / stacja uzdatniająca / stacja uzdatniania wody / Viessmann

Popularne