Kotly.pl
Patronat:
Viessmann
Strona główna/ ABC Ogrzewania / Fotowoltaika

Fotowoltaika w dobrej cenie! Jak stworzyć przemyślaną instalację?

Planując termomodernizację domu warto rozważyć również montaż instalacji fotowoltaicznej. Może ona zasilać darmowym prądem solarnym niemal wszystkie urządzenia w domu, które do swej pracy wymagają podłączenia do prądu. Dzięki niej nasz dom stanie się jeszcze bardziej energooszczędni a my zaoszczędzimy sporo na rachunkach za prąd z sieci. Zaoszczędzić możemy również na zakupie fotowoltaiki, zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na zestaw pakietowy, który z założenia jest tańszy niż zakup poszczególnych elementów instalacji osobno.

Nowe, kompletne zestawy fotowoltaiczne firmy Viessmann prezentują się bardzo interesująco. Zawierają panele słoneczne wysokiej jakości oraz osprzęt do wykonania instalacji. Wszystko w dobrej cenie i o wysokiej jakości, z której znana jest firma Viessmann.
Ale to nie wszystko, bo Viessmann znany jest również z rozwiązań systemowych.
Co to oznacza dla właściciela domu? Że, poszczególne instalacje aktywnie ze sobą współpracują żeby maksymalnie wykorzystywać darmową lub tanią energię. Dobrym tego przykładem jest aktywna współpraca instalacji fotowoltaicznej, pompy ciepła i rekuperacji. Czyli, tego co powinno znaleźć się w każdym nowoczesnym i energooszczędnym domu.

Na czym polega aktywna współpraca?

Instalacja fotowoltaiczna – produkuje prąd z promieniowania słonecznego, który zasila domowe urządzenia elektryczne: RTV i AGD, oświetlenie, itd. Jeśli w danej chwili nasza instalacja fotowoltaiczna produkuje więcej prądu niż wykorzystujemy w domu, wówczas nadwyżki energii odprowadzane są do publicznej sieci energetycznej. W ciągu roku nasz prąd słoneczny możemy odebrać z sieci energetycznej, w ok. 80% za darmo.

Pompa ciepła – widzi kiedy i ile prądu słonecznego ma do dyspozycji, może go maksymalnie wykorzystać np. do ogrzewania lub chłodzenia domu, ogrzewania wody użytkowej, zmagazynować go w postaci ciepłej wody w zbiorniku, itd. Wszystko po to żeby maksymalnie wykorzystać prąd słoneczny na potrzeby własne domu.

Rekuperator – zasilany i sterowany przez regulator pompy ciepła również będzie korzystał z darmowego prądu słonecznego. Co więcej, zamiast tradycyjnej grzałki elektrycznej dogrzewającej w zimie powietrze nawiewane do pomieszczeń, można wykorzystać pompę ciepła – wyposażając rekuperator w prosty układ hydrauliczny powietrze nawiewane dogrzewać będzie pompa ciepła – znacznie taniej niż grzałka elektryczna.

Magazynowanie prądu słonecznego – instalacja fotowoltaiczna produkuje najwięcej prądu ze słońca w okresie letnim, idealnie sprawdzi się wiec do zasilania instalacji chłodzenia domu. Niewykorzystany letni prąd słoneczny zostanie przechowany w publicznej sieci energetycznej, z której odbierzemy go w zimie, kiedy nasz dom potrzebuje najwięcej energii, np. do zasilania pompy ciepła. W ten sposób, właściwie dobierając komponenty poszczególnych instalacji, koszty energii elektrycznej w naszym domu mogą spaść niemal do 0 zł w ciągu roku.

Więcej na temat instalacji fotowoltaicznej w Twoim domu dowiesz się: www.zyskajmoc.pl

Popularne

Uzdatnianie wody Co potrafi zmiękczacz wody?