Kotly.pl
Patronat:
Viessmann
Strona główna/ ABC Ogrzewania / Pompy ciepła

Cicha pompa ciepła o uniwersalnym zastosowaniu

Powietrzna pompa ciepła ustawiona na działce sąsiadującej z innymi zabudowaniami nie może generować duże hałasu. Wybierając odpowiednie urządzenie warto zwrócić uwagę, na poziom natężenia dźwięków w czasie jego pracy.

Dlaczego „cicha” praca pompy ciepła jest tak ważna?…
Bo hałas w nocy może przeszkadzać mieszkańcom domu, ale i sąsiadom. Poza tym, zgodnie z obowiązującymi przepisami: „właściciel budynku zobowiązany jest do zachowana na granicy działki hałasu poniżej 40 dB(A) dla zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, w okresie nocnym”. Niełatwo spełnić te warunki w ciasnej zabudowie szeregowej…
Nowa pompa ciepła typu Split: Vitocal 200-S, jest bardzo cicha i bez trudu spełnia wymagania dotyczące głośności jej pracy. Jest praktycznie niesłyszalna dla domowników i dla sąsiadów.

Wymagana odległość: tylko 3 metry. Łatwo będzie można znaleźć miejsce do zamontowania pompy ciepła na zewnątrz domu, bo żeby spełniać wymagania dopuszczalnego hałasu, może ją umieścić w odległości tylko 3 m od granic działki.
W ten sposób, nawet w ciasnej zabudowie szeregowej można ogrzewać pompą ciepła.

Wyjątkowo cicha praca pompy ciepła Vitocal 200-S – idealna do stosowania w zabudowie szeregowej.

Niskie koszty ogrzewania – COP do 5,0

Im wyższy współczynnik efektywności COP pompy ciepła, tym mniej zużywa prądu = niższe koszty ogrzewania. Vitocal 200-S może pracować z COP do 5,0 przy A7/W35 wg EN 14511 (A7 – temperatura powietrza +7°C, W35 – temperatura wody grzewczej 35°C). Dla temperatury powietrza A=+2°C COP osiąga 4,0 (A2/W35) Są to jedne z najwyższych efektywności pracy pomp ciepła tego rodzaju.
Dzięki modulowanej mocy grzewczej, pompa ciepła Vitocal 200-S dostarcza tylko tyle ciepła ile potrzeba w danej chwili. Dopasowuje się do aktualnych temperatur zewnętrznych dodatkowo oszczędzając prąd.

Komfortowe ogrzewanie

Wysoka temperatura wody grzewczej: do 60°C, zapewnia jeszcze wyższy komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej, ogrzewanej tylko pompą ciepła – bez udziału grzałki elektrycznej. Co również przekłada się na niższe koszty ogrzewania. Vitocal 200-S może pracować nawet do temperatury zewnętrznej: -20°C.

Ogrzewanie i chłodzenie

Oprócz ogrzewania, Vitocal 200-S może chłodzić budynek w letnie upalne dni.

Maksymalne wykorzystanie prądu słonecznego

Pompa ciepła Vitocal 200-S przystosowana jest do aktywnej współpracy z instalacją fotowoltaiczną. Wie ile prądu solarnego ma do dyspozycji w danej chwili i maksymalnie wykorzystuje go – co jest najbardziej opłacalnym rozwiązaniem.
Jeszcze więcej zaoszczędzimy jeśli z pompa ciepła współpracować będzie z rekuperatorem Vitovent 300-F. Zasilaniem i pracą rekuperatora steruje regulator pompy ciepła. W ten sposób, z darmowego prądu solarnego aktywnie będzie korzystać również rekuperator.

Niezawodne ogrzewanie

Vitocal 200-S wyposażona jest w niezawodną sprężarkę typu Scroll, o wysokiej efektywności pracy i trwałej konstrukcji. Tym samym, pompa ciepła będzie niezawodnie i przez wiele ogrzewać każdy dom.

Spokojna głowa

Pompa ciepła wyposażona jest moduł zdalnej obsługi i sterowania na odległość – w cenie urządzenia. Z dowolnego miejsca użytkownik ma kontrolę nad ogrzewaniem domu. Ale i firma serwisowa może łatwo sprawdzić czy wszystko działa jak powinno. Może od razu zareagować w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości.

Uniwersalne zastosowanie

Pompa Vitocal 200-S oferowana jest w wielu wariantach rozwiązań – bazujących na tej samej pompie ciepła. Łatwo więc wybrać urządzenie odpowiednie dla każdego budynku. W wersji Split (Vitocal 200-S) – pompa ciepła składa się z dwóch części, z jednostki montowanej na zewnątrz budynku i drugiej, do powieszenia na ścianie w wybranym pomieszczeniu; obie jednostki połączone są przewodami o niewielkiej średnicy, w których przepływa czynnik chłodniczy.
Monoblok (jako Vitocal 200-A) – podobnie jak Split, również składa się z dwóch części, z tym że, w jednostce zewnętrznej zabudowane są wszystkie komponenty pompy ciepła i połączona jest ona z jednostką wewnętrzną przewodami, w których przepływa woda grzewcza.
W wersji kompaktowej (Vitocal 222-S) – jednostka zewnętrzna jak Vitocal 200-S, połączona przewodami chłodniczymi z jednostką wewnętrzną, w której zabudowany jest zbiornik ciepłej wody użytkowej.
Dla modernizowanych instalacji (jako Vitocal 250-S) – jest to pompa ciepła Vitocal 200-S ale z zabudowanymi w jednostce wewnętrznej dodatkowymi urządzeniami, które pozwalają na współpracę pompy ciepła z gazowym lub olejowym kotłem grzewczym.

Hybrydowa pompa ciepła typu Split

Vitocaldens 222-F – pompa ciepła Vitocal 200-S połączona z jednostką wewnętrzna, w której znajduje się gazowy kocioł kondensacyjny i zbiornik ciepłej wody użytkowej.
Vitolacaldens 222-F – pompa ciepła Vitocal 200-S połączona z jednostką wewnętrzna, w której znajduje się olejowy kocioł kondensacyjny i zbiornik ciepłej wody użytkowej.

Popularne