Kotly.pl
Patronat:
Viessmann
Strona główna/ ABC Ogrzewania / Fotowoltaika

Carport Viessmann – wiata fotowoltaiczna do ładowania samochodów elektrycznych

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rosnącej liczby posiadaczy aut elektrycznych firma Viessmann postanowiła połączyć podstawową gałąź swojej działalności – produkcję i sprzedaż paneli fotowoltaicznych – z zyskującą coraz większą popularność elektromobilnością. W efekcie powstał projekt o nazwie Carport, czyli wiata fotowoltaiczna, która pozwola ładować samochody elektryczne wykorzystując niemal wyłącznie czystą energię ze słońca.

wiata fotowoltaiczna do ładownia samochodów elektrycznych Carport Viessmann

Carport Viessmann to kompletne rozwiązanie instalacji fotowoltaicznej zamontowanej na specjalnie zaprojektowanej konstrukcji stalowej, która może być również wyposażona w stację ładowania samochodów elektrycznych. Konstrukcja Carportu została zaprojektowana w taki sposób, aby ulokowanie wiaty było możliwe praktycznie w dowolnym miejscu spełniającym warunki zawarte w specyfikacji technicznej. Dwustanowiskowa wiata fotowoltaiczna Carport nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę, a jej użytkownikiem może być zarówno klient indywidualny jak i instytucjonalny (a więc także podmioty korzystające z floty samochodów elektrycznych).

Możliwość zastosowania wiaty fotowoltaicznej 

Konstrukcja wiaty fotowoltaicznej może być posadowiona w dowolnym miejscu w Polsce w lokalizacji, w której wysokość nie przekracza 600 m n.p.m. oraz po spełnieniu określonych warunków. Nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę.

wiata fotowoltaiczna do ładownia samochodów elektrycznych Carport Viessmann

Elastyczność wiat Carport Viessmann

Wiata Carport przewidziana została na dwa stanowiska do ładowania aut. Projekt zakłada jednak możliwość dopasowania ilości stanowisk do indywidualnych wymogów zamawiającego, oraz w miarę zmieniających się potrzeb. Pierwotnie jedno- czy dwustanowiskowy Carport można w przyszłości rozbudować o kilka kolejnych miejsc, bez utraty efektywności instalacji.

wiata fotowoltaiczna do ładownia samochodów elektrycznych Carport Viessmann

Specyfikacja techniczna wiaty fotowoltaicznej Viessmann

Konstrukcję obiektu stanowi jednonawowa wiata jednspadowa. Układ konstrukcyjny w postaci ram głównych wykonany został z profili walcowanych (słupy w kształcie litery V). Ramy rozmieszone są w rozstawie osiowym 3,27 m. Ramy główne połączone są sztywno ze stopami fundamentowymi poprzez osadzenie na kotwach zabetonowanych w fundamencie.

Wiata 1-stanowiskowa wyposażona jest w 4×3 moduły fotowoltaiczne. Rozszerzenie o kolejne stanowisko to dołączenie 3×3 moduły fotowoltaiczne.

wiata fotowoltaiczna do ładownia samochodów elektrycznych Carport Viessmann

Tagi
carport / instalacja fotowoltaiczna / ładowanie samochodów elektrycznych / moduły fotowoltaiczne / panele fotowoltaiczne / samochód elektryczny / Viessmann / wiata dla samochodów elektrycznych / wiata fotowoltaiczna / wiata samochodowa

Popularne

Dom energooszczędny Budowa domu a nowe prawo budowlane