Kotly.pl
Patronat:
Viessmann
Strona główna/ ABC Ogrzewania / Dom energooszczędny

Aplikacja ViCare – instalacja grzewcza zawsze pod kontrolą

Wystarczy jeden ruch palca na smartfonie, aby wybrać żądaną temperaturę w domu lub np. wychodząc z niego, przełączyć tryb ogrzewania z normalnego na obniżoną temperaturę, oszczędzając w ten sposób energię. Aplikacja umożliwia również programowanie różnych okresów ogrzewania w poszczególne dni, dostosowując pracę instalacji grzewczej do potrzeb użytkowników. Osobny przycisk na ekranie startowym wyświetla ponadto liczne wskazówki dotyczące sposobów zaoszczędzenia energii.

Szybki podgląd pracy systemu

Dzięki aplikacji ViCare App użytkownik może w szybki i łatwy sposób ocenić, czy wszystkie parametry instalacji grzewczej pozostają w zielonym obszarze, który oznacza poprawne działanie systemu. Żółte pole sygnalizuje zbliżający się termin przeglądu, a przy kolorze czerwonym, który oznacza usterkę w pracy instalacji, wyświetlany jest automatycznie kontakt do firmy Viessmann lub wprowadzone wcześniej dane kontaktowe do autoryzowanego serwisanta. Rozwiązanie to umożliwia szybką reakcję na pojawiający się problem, bez potrzeby szukania odpowiedniej pomocy z zewnątrz.

Instalacja pod stałym nadzorem ekspertów

Aplikacja ViCare przy obsługiwaniu kotła grzewczego komunikuje się z modułem WLAN Vitoconnect 100. Moduł ten przyłącza się przewodem, bezpośrednio do regulatora Vitotronic. Po zezwoleniu przez użytkownika instalacji, firma Viessmann lub jej Partner ma ciągły wgląd w instalację grzewczą swojego klienta przez aplikację Vitoguide. Dzięki temu możliwe jest szybkie zdiagnozowanie ewentualnej usterki, a nawet jej usunięcie bez konieczności przyjazdu serwisanta na miejsce.

Rok gwarancji gratis

Użytkownicy aplikacji ViCare, którzy zaproszą za jej pomocą firmę Viessmann jako partnera serwisowego otrzymają dodatkowy rok gwarancji gratis! Ponadto zyskają oni zdalny nadzór nad instalacją przez Serwis Fabryczny Viessmann, obsługę techniczną producenta oraz gwarancję stosowania oryginalnych części zamiennych.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej: www.viessmann.pl/vicare

Popularne

Dom energooszczędny Budowa domu a nowe prawo budowlane