Kotly.pl
Patronat:
Viessmann
Strona główna/ Klub Ambasadora

Wymiana kotła węglowego z dofinansowaniem PONE cz. III

Demontaż starego pieca i instalacja bardziej ekologicznego i energooszczędnego kotła gazowego Viessmann w domu Pana Thomasa odbyła się z wykorzystaniem dotacji oferowanej w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla Miasta Krakowa (PONE Kraków).

Opiekunem od strony formalnej oraz wykonawczej przeprowadzonej modernizacji instalacji grzewczych była firma Marel. W ramach swych usług oferują oni klientom zainteresowanym skorzystaniem z dotacji PONE Kraków, dopełnienie wszelkich formalności niezbędnych do uzyskania dotacji, bezgotówkowe rozliczenie prac oraz montaż i późniejszy serwis nowych systemów grzewczych Viessmann.

 

Z usług firmy skorzystał również Pan Thomas.

Zakres prac

W ramach dofinansowania PONE w domu Pana Thomasa został zdemontowany kocioł węglowy i wymieniony na kocioł gazowy kondensacyjny Vitodens 200-W 45 kW jednofunkcyjny z nowym regulatorem Vitotronic 200.
Prace modernizacyjne polegały również na wykonaniu nowej instalacji w piwnicach, garażu oraz częściowo na piętrze domu i połączenie jej z istniejącą instalacją grzewczą. Dodatkowo w domu Pana Thomasa zostały wymienione zawory oraz głowice termostatyczne. Zainstalowano również urządzenie Vitocom 100 LAN1 z modułem komunikacji, umożliwiające zdalną obsługę instalacji grzewczej przez internet i sieci IP (LAN) z routerem DSL. Dzięki niemu instalacja grzewcza może być sterowana za pomocą iPhona, iPoda lub iPada.
Firma Marel zamontowała również stację uzdatniania wody Aquahome 20-N, skutecznie eliminującą problem twardej wody.

 

 

 

 

 

Popularne

Uzdatnianie wody Co potrafi zmiękczacz wody?