Nowoczesne ogrzewanie to zaawansowane rozwiązania techniczne, które dla użytkownika są zwykle niewidoczne. A które mają sprawić, że ogrzewanie domu będzie efektywne i tanie w eksploatacji.
Domownikom pozostaje tylko dopasować pracę ogrzewania do własnych potrzeb, np. przez ustawienie wymaganej temperatury wody do mycia i kąpieli, dni i godzin kiedy w domu ma być ciepło i kiedy może być trochę chłodniej – gdy nie ma w nim mieszkańców.
Nowoczesne regulatory dają więcej możliwości, np. pozwalają kontrolować ilość zużywanego gazu, ilość zużywanego prądu, ilość energii cieplnej dostarczonej przez kolektory słoneczne, pokazują rozkład temperatury w zbiorniku ciepłej wody itp.
Zwykle instalator pokazuje klientowi, co i jak można zrobić na regulatorze kotła. Użytkownik ma też do dyspozycji instrukcję obsługi regulatora – chociaż nie zawsze będzie potrzebna, bo nowoczesne regulatory wyróżniają się intuicyjną obsługą i jeśli będzie taka konieczność, podpowiedzą, co w danej chwili należy zrobić.
Wybrane widoki panelu obsługowego regulatora Vitotronic 200
Vitotronic 200 można zdalnie obsługiwać za pomocą urządzeń mobilnych.
Zobaczmy, jak wygląda obsługa regulatora Vitotronic 200, który znajduje się w wysokosprawnych kotłach kondensacyjnych takich jak: Vitodens 200-W – kocioł wiszący, Vitodens 222-W – wiszący z zabudowanym warstwowym zbiornikiem c.w.u. 46 litrów, Vitodens 222-F – stojący z zabudowanym zbiornikiem c.w.u. 100 lub 130 litrów, Vitodens 242-F – stojący z zabudowanym zbiornikiem 170 litrów przystosowanym do podłączenia instalacji kolektorów słonecznych.
Instrukcja obsługi regulatora – pobierz
Sprawdź, jak to wygląda w praktyce – Symulator obsługi regulatora Vitotronic 200