Kotly.pl
Patronat:
Viessmann
Strona główna/ ABC Ogrzewania / Fotowoltaika

Program Mój Prąd 3.0: dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznych i nie tylko?

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zapowiedział realizację trzeciej edycji programu dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych „Mój Prąd”. Jego start zaplanowano na 1 lipca 2021 r.. Jakie są założenia nowej wersji programu wsparcia Mój Prąd 3.0? Kto może liczyć na największe dotacje?

Dotacja na instalacje PV i produkty do konsumpcji prądu?

Tegoroczna wersja programu Mój Prąd 3.0 zakłada wsparcie w formie dofinansowania nie tylko dla osób, które będą produkowały prąd solarny dzięki montażowi mikroinstalacji fotowoltaicznej, ale także w maksymalny sposób wykorzystywały go na własne potrzeby. Zakłada się więc, że na zwiększone wsparcie będą mogły liczyć osoby, które nie tylko kupią i zamontują instalację fotowoltaiczną, ale również zaopatrzą swój dom w produkty służące do konsumpcji własnej energii: np. bank energii, inteligentny system zarządzania energią, magazyn ciepła i chłodu lub ładowarkę do samochodów elektrycznych.

Kiedy ruszy nabór wniosków do programy Mój Prąd 3.0?

Nie znamy jeszcze szczegółów nowej edycji programu Mój Prąd – mają one zostać podane w ciągu najbliższych tygodni. Wiadomo jednak, że wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej od 1 lipca 2021 roku do 20 grudnia 2021 r. NFOŚiGW zapowiada jednak, że w zależności od sytuacji okres ten może zostać przedłużony lub skrócony w przypadku wcześniejszego wyczerpania przeznaczonych na ten cel środków.

Kto będzie mógł ubiegać się o dofinansowanie?

Dokładne zasady przyznawania dotacji nie są jeszcze znane. Nowa edycja programu Mój Prąd 3.0. zakłada jednak możliwość kwalifikowania inwestycji dokonanych pomiędzy grudniem 2020 r. a lipcem 2021 r. Z programu będą więc mogły skorzystać osoby, które kupiły niewielkie instalacje fotowoltaiczne (2 kW-10 kW) w czasie pomiędzy programami Mój Prąd 2.0 a 3.0. Nowy program dofinansowania ma również obejmować inwestycje, które zostały zrealizowane od lutego 2020 r., a których właściciele nie zgłosili się wcześniej po dotację.

Program Mój Prąd 3.0.

rys. mojprad.gov.pl

Tagi
dofinansowanie / dotacje / instalacja fotowoltaiczna / instalacja PV / Mój Prąd / Mój Prąd 3.0 / panele fotowoltaiczne / panele PV / prąd solarny

Popularne