Kotly.pl
Patronat:
Viessmann
Strona główna/ ABC Ogrzewania / Pompy ciepła

Nowości w ofercie Viessmann – powietrzne pompy ciepła typu split Vitocal 100-S i Vitocal 111-S

Uznana już seria pomp ciepła Vitocal firmy Viessmann, od lat przekonuje do siebie inwestorów m.in. wysoką efektywnością, niskimi kosztami eksploatacji, wysoką jakością wykonania oraz komfortem zdalnego sterowania instalacją grzewczą za pomocą aplikacji mobilnej ViCare. W 2020 roku przyszedł czas na odsłonę udoskonalonych urządzeń Vitocal: 100-S oraz 111-S. Czym różnią się od poprzedników?

Energooszczędna technologia i wysoka efektywność pracy powietrznych pomp ciepła

Powietrzna pompa ciepła Vitocal 100-S

Nowe powietrzne pompy ciepła wyróżniają się na tle rodziny Vitocal przede wszystkim zastosowaniem nowego czynnika chłodniczego R32 (od 4,0 do 8,1 kW), który cechuje się niskim współczynnikiem GWP (Global Warming Potential). Jego obecność sprawia, że nowe pokolenie pomp ciepła typu split Viessmann staje się jeszcze bardziej ekologiczne od poprzedników. Dodatkowo, cechuje je wyższa klasa efektywności A++ oraz wyższa efektywność SCOP do 5,1, a to dla użytkowników oznacza jedno – jeszcze niższe koszty ogrzewania.

 Powietrzne pompy ciepła Vitocal 100-S i Vitocal 111-S dostępne są w wielu wariantach, dostosowanych do najróżnorodniejszych potrzeb i wymagań. Urządzenia te sprawdzą się jako pompy ciepła do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Wyposażone są również w wbudowane dodatkowo: przypływową grzałkę elektryczną wody grzewczej oraz funkcję chłodzenia „active cooling“, do komfortowego chłodzenia pomieszczeń w porze letniej.

Powietrzna pompa ciepła Vitocal 100-S

Cicha praca, kompaktowy rozmiar i komfortowa obsługa

Powietrzne pompy ciepła Vitocal 100-S i Vitocal 111-S wyróżnia również cicha praca. Kompaktowe gabaryty jednostek wewnętrznych pozwalają umieścić je bez trudu w piwnicy czy pomieszczeniu gospodarczym każdego domu. Jednostki zewnętrzne można zawiesić na ścianie zewnętrznej budynku, z wykorzystaniem przewidzianego dla nich osprzętu montażowego lub zamontować wolnostojąco na posesji.

Oprócz powyższych udogodnień, pompy ciepła typu split Vitocal posiadają zalety pozostałych urządzeń z tej serii. Decydując się na zakup, otrzymujemy urządzenie sterowane za pomocą interfejsu internetowego. Bezpłatna aplikacja mobilna ViCare udostępnia wiele funkcji, między innymi takich jak: zmiana temperatury pomieszczenia, zmiana czasów pracy, programowanie za pomocą asystenta ogrzewania, serwis 24/7 oraz komfortową obsługę za pomocą smartfona z dowolnego miejsca na świecie.

Powietrzne pompy ciepła Vitocal 100-S/ 111-S

Pompy ciepła Vitocal 100-S i Vitocal 111-S dostępne są w Salonach Partnerskich Viessmann.

Tagi
pompa ciepła Viessmann / powietrzne pompy ciepła / Vitocal 100-s / vitocal 111-s

Popularne

Uzdatnianie wody Co potrafi zmiękczacz wody?