Kotly.pl
Patronat:
Viessmann
Strona główna/ ABC Ogrzewania / Termomodernizacja

Kotłownia jak z klocków

Divicon to kompletne i sprawdzone fabrycznie zestawy pompowe obiegów grzewczych i solarnych. Kompaktowa budowa i estetyczny wygląd sprawiają, że można je montować również w pomieszczeniach mieszkalnych. W połączeniu z systemowym rozdzielaczem obiegów grzewczych i sprzęgłem hydraulicznym tworzą efektowną kotłownię, której wyposażenie zajmuje niewiele miejsca. Dodatkowa korzyść to szybki montaż kotłowni składanej z gotowych elementów – jak z klocków.
System Divicon bardzo dobrze sprawdza się w każdej kotłowni, również z pompą ciepła. Ułatwia wykonanie nawet najbardziej złożonych instalacji zapewniając przy tym ich bezpieczną i niezawodną pracę.

Nowoczesna kotłownia – grupa pompowa

Dla każdego obiegu grzewczego można dobierać odpowiednią grupę pompową Divicon. W jednej obudowie znajduje się energooszczędna pompa o płynnie regulowanej wydajności, zawór zwrotny, dwa zawory kulowe z termometrami. Dla obiegów, które wymagają automatycznej regulacji temperatury wody grzewczej na zasilaniu, możemy wybrać grupę pompową Divicon fabrycznie wyposażoną w zawór mieszający 3- lub 4-drogowy z silnikiem i elektroniką, jak również z zestawem uzupełniającym do sterującej zaworem automatyki. Całość schowana jest w estetycznej izolacji cieplnej, która skutecznie zapobiega stratom ciepła. W razie potrzeby grupę pompową można wyposażyć w zawór obejściowy do równoważenia hydraulicznego danego obiegu grzewczego.

fot. Viessmann

 

Kotłownia z instalacją solarną

Zestaw pompowy Solar-Divicon zawiera wszystkie elementy niezbędne do właściwej i bezpiecznej pracy instalacji solarnej. Przepływ zapewnia pompa, zaprojektowana specjalnie do pracy z solarnym czynnikiem grzewczym, o wydajności regulowanej płynnie lub stopniowo. Zawory zwrotne zapobiegają niepożądanej samoczynnej cyrkulacji czynnika solarnego i wychładzaniu zbiornika, np. w nocy.

fot. Viessmann

Popularne