Kotly.pl
Patronat:
Viessmann
Strona główna/ ABC Ogrzewania / Kotły

Kocioł Vitodens 200-W w nowej odsłonie

Już od wielu lat kotły Vitodens firmy Viessmann ogrzewają nasze domy. Pod koniec 2019 roku zyskały jeszcze więcej możliwości dla komfortowego i przyjaznego środowisku ogrzewania. Nowy kocioł Vitodens 200-W wyróżnia się przy tym wyjątkowo niskimi kosztami ogrzewania gazem.

Jeszcze łatwiejsza obsługa kotła Vitodens

Czasami kocił zawieszony jest stosunkowo nisko nad podłogą. Tym samym, obsługa jego regulatora może sprawiać trudności. W nowym kotle Vitodens 200-W masz wybór. Regulator możesz umieścić na dole lub u góry kotła. W ten sposób, niezależnie od warunków montażu, regulator zawsze będzie w zasięgu wzroku. A za pomocą dużego 7-calowego kolorowego wyświetlacza dotykowego, jego obsługa będzie wyjątkowo łatwa.

Możesz wybrać czy regulator kotła Vitodens 200-W, będzie na górze czy na dole.

Wszystko pod kontrolą

O stanie pracy kotła informuje pasek świetlny Lightguide. Nawet z daleka widzimy czy wszystko jest w porządku. Lightguide jest fluoryzującym paskiem świetlnym w technice LED, rozciągającym się na całą szerokość urządzenia. Informuje on użytkownika w czasie rzeczywistym o ogólnym stanie roboczym urządzenia.

Lightguide sygnalizuje aktualny stan roboczy

 

Wskaźnik Lightguide, utrzymany w kolorze pomarańczowym Viessmann, ma różne funkcje:

 

Panel energetyczny pozwala kontrolować ciśnienie w instalacji, temperatury, zużycie gazu i prądu oraz ilość produkowanego ciepła przez kolektory słoneczne.

 

Panel energetyczny przedstawia w formie graficznej bilans energii.

Na regulatorze można również odczytać ciśnienie w instalacji.

 

 

System zdalnego sterowania pozwala użytkownikowi na wprowadzanie zmian za pomocą telefonu, czy Internetu. Od razu właściciel domu i firma serwisowa otrzymuje informację o wszelkich nieprawidłowościach.

 

Maksymalnie oszczędne ogrzewanie

Vitodens 200-W wyróżnia szeroki zakres modulacji mocy grzewczej. Co to znaczy ? Zapotrzebowanie na ciepło grzewcze zmienia się z ciągu roku. Wiosną i jesienią dom potrzebuje mało ciepła, a zimą więcej. Vitodens 200-W może pracować z małą mocą: od 1,9 kW, do maksymalnej np. 19 czy 26 kW – zakres modulacji od 1,9 do 19 kW, czy: od 1,9, do 26 kW. Zakres modulacji jest to zakres mocy w jakim kocioł płynnie reguluje ilość dostarczanego ciepła, rzadziej się załącza i w ten sposób dodatkowo oszczędza paliwo.
Podczas pracy kocioł sprawdza jakość gazu i do niego dopasowuje swoją pracę. System Lambda Pro Plus gwarantuje maksymalne wykorzystanie energii zawartej w paliwie. Są to dodatkowe oszczędności na kosztach ogrzewania, bo jakość gazu w naszych domach może się zmieniać.
Dopracowana w szczegółach konstrukcja palnika MatriX Plus i wymiennika spaliny-woda Inox Radial sprawiają, że użytkownik może liczyć na jeszcze oszczędniejsze ogrzewanie gazem oraz na niższe koszty okresowych przeglądów serwisowych.

Trwały i niezawodny

Wymiennik Inox Radial i planik MatriX Plus wykonane są z wysokiej jakości stali szlachetnej. Gwarantuje to wyjątkową trwałość kotła i jego niezawodną pracę. Na wymiennik Inox Radial Viessmann udziela 10 lat gwarancji.

Wyjątkowo efektywny i trwały wymiennik Inox Radial i Palnik MatriX Plus, wykonane z wysokiej jakości stali szlachetnej.

Dopasowany do potrzeb

Kocioł Vitodens 200-W jest kotłem wiszącym. Jeśli do dyspozycji mamy mało miejsca, możemy wybrać „Vitodens-a 200-W” z zabudowanym zbiornikiem ciepłej wody użytkowej (c.w.u.), jako:

 

Vitodens 200-W z ustawionym pod nim zbiornikiem c.w.u.

Kotły Vitodens jako wiszące i stojące kompaktowe.

 

 

Popularne

Dom energooszczędny Budowa domu a nowe prawo budowlane