Kotly.pl
Patronat:
Viessmann
Strona główna/ ABC Ogrzewania / Wentylacja

Klimatyzacja Viessmann

W Polsce oferowane są na razie urządzenia o mocy chłodniczej 2,7 kW, 3,5 kW i 5,2 kW. Czyli odpowiednie do zastosowania dla większości domów i mieszkań. Posiadają wiele rozwiązań, które gwarantują komfortowe i oszczędne chłodzenie oraz ogrzewanie pomieszczeń. Wyposażone są w funkcje, które pozwalają idealnie dopasować pracę klimatyzatora do naszych potrzeb.

Chłodzenie i ogrzewanie

Klimatyzatory Viessmann oferowane są jako urządzenia z funkcją chłodzenia pomieszczeń oraz z możliwością ich ogrzewania. W funkcji ogrzewania klimatyzator pracuje jak pompa ciepła – pobiera ciepło z powietrza zewnętrznego, a następnie przekazuje do ogrzewanego pomieszczenia. Łatwo i tanio można więc dogrzewać pomieszczenia wiosną i jesienią. A, nawet w zimie, bo klimatyzator może pobierać ciepło nawet z mroźnego powietrza – o temperaturze do: -15ᵒC.

Zdalne zarządzanie klimatyzacją [funkcja: Wi-Fi]

Sterować pracą klimatyzacji możemy poprzez pilota, ale również przez np. smartfona. Zanim w letni upalny dzień wrócimy do domu, możemy wcześniej uruchomić klimatyzator. Po powrocie do domu poczujemy od razu przyjemny i orzeźwiający chłód. Wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację, żeby móc zdalnie obsługiwać jeden, dwa i więcej klimatyzatorów w naszym domu.

Tryb pracy nocnej [funkcja: Sleep]

Funkcja przydatna zwłaszcza w nocy. Wówczas, wentylator pracuje ciszej i nie przeszkadza domownikom w zasypianiu jak również podczas snu. Dodatkowo, tryb pracy nocnej obniża zużycie prądu przez klimatyzator.

Tryb ochrony przed zamarzaniem [funkcja: +8ᵒC]

Rzadko spotykana funkcja w klimatyzatorach. W okresie grzewczym umożliwia kontrolowanie i utrzymywanie minimalnej temperatury w pomieszczeniu, na poziomie +8ᵒC – dla ochrony budynku przed zamarzaniem.

Ciepły start

Jeśli uruchomimy klimatyzator w funkcji ogrzewania pomieszczeń, na początku nawiewane powietrze z klimatyzatora może być chłodne – nieprzyjemne uczucie dla osoby znajdującej się w pobliżu klimatyzatora. Funkcja ciepły start powoduje, że po włączeniu klimatyzatora wentylator uruchamia się z pewnym opóźnieniem. Wentylator czeka aż powietrze się ogrzeje i dopiero gdy to nastąpi zaczyna pracować. W ten sposób, do pomieszczenia od razu nadmuchiwane jest ciepłe powietrze – ogrzane.

Kierowanie nawiewanym powietrzem [funkcja: Swing]

Klimatyzator Vitoclima 200-S wyposażony jest w żaluzje, których ustawieniem możemy sterować – w pionie jak i poziomie. W ten sposób możemy kierować powietrze nawiewane z klimatyzatora w konkretne obszary chłodzonego lub ogrzewanego pomieszczenia.

Czujnik temperatury w pilocie [funkcja: I feel]

W pilocie zdalnego sterowania znajduje się czujnik temperatury pomieszczenia, za pomocą którego możemy odczytać aktualną w nim temperaturę. W ten sposób również klimatyzator wie jaka jest aktualna temperatura w pomieszczeniu.

Pozostałe:

– wysoka efektywność pracy w trybie chłodzenia: A++ i ogrzewania: A+

– modulacja mocy chłodniczej i grzewczej

– szybkie przewietrzanie pomieszczenia [funkcja: Turbo]

– programowanie pracy klimatyzacji [funkcja: Timer 24h]

– funkcja osuszania powietrza w pomieszczeniu

filtr antybakteryjny powietrza – w zakresie dostawy urządzenia.

– 5 lat gwarancji

Dane techniczne Vitoclima 200-S:

Więcej informacji: Prospekt Vitoclima 200-S 

Jeżeli interesują Cię klimatyzatory firmy Viessmann i chciałbyś poznać kalkulację kosztów dla Twojego domu czy mieszkania, wypełnij formularz a fachowcy naszego Partnera bezpłatnie przygotują niezobowiązującą wycenę. 

Popularne