Kotly.pl
Patronat:
Viessmann
Strona główna/ ABC Ogrzewania / Fotowoltaika

Kalkulator rozliczania prądu w systemie OPUSTÓW

Rachunki za prąd nie są łatwe do ogarnięcia. Dodatkowy kłopot może sprawić ustalenie, jak będą wyglądać rachunki jeśli zdecydujemy się na instalację fotowoltaiczną i rozliczanie w systemie OPUSTÓW.

Przeglądając rachunki za prąd można odnieść wrażenie, że „autorowi” chodziło o to, żebyśmy nie wiedzieli za co i ile płacimy. Wiele pozycji na rachunku: opłaty stałe, zmienne, abonamentowe, za dystrybucję, itd. Głowa może rozboleć..

Z pewnością każdego przyszłego właściciela instalacji fotowoltaicznej interesuje, ile wyniosą jego rachunki za prąd. Postanowiliśmy to sprawdzić. Przygotowaliśmy dla Państwa łatwy w użyciu kalkulator, za pomocą którego każdy może samodzielnie obliczyć ile zapłaci za prąd: bez i z instalacją fotowoltaiczną (PV). Wystarczy podać podstawowe informacje, żeby zobaczyć jak będzie wyglądał nasz rachunek w rozliczeniu rocznym, z instalacją PV i bez niej.

W kalkulatorze można zmieniać np. nazwy opłat i ich koszt (np. z rachunku jaki otrzymujemy), moc zainstalowaną instalacji fotowoltaicznej (PV), ilość produkowanego prądu i w jakim stopniu będziemy od razu go wykorzystywać do zasilania domowych odbiorników energii elektrycznej – tzw. prąd słoneczny wykorzystywany na potrzeby własne.

Wynikiem obliczeń będzie informacja:
– ile zapłacimy w ciągu roku,
– ile zapłacimy z instalacja PV i korzystając z systemów OPUSTÓW;
– oszczędności jakie uzyskamy dzięki instalacji fotowoltaicznej.

Zachęcamy do dzielenia się uwagami dot. Kalkulatora. Pomogą nam ulepszać go lub nawet całkiem zmienić.


POBIERZ KALKULATOR ROZLICZENIA OPUST

 

Popularne

Dom energooszczędny Budowa domu a nowe prawo budowlane