Kotly.pl
Patronat:
Viessmann
Strona główna/ Informacje z rynku

Podpisano pierwsze umowy z firmami leasingowymi w ramach Programu „Mój elektryk”

16 listopada 2021 r. Bank Ochrony Środowiska S.A. podpisał pierwsze umowy z firmami leasingowymi w ramach realizacji programu „Mój elektryk”. Arval Service Lease Polska sp. z o.o., LeasePlan Fleet Management (Polska) sp. z o.o. oraz Volkswagen Financial Services sp. z o.o. już wkrótce będą mogli oferować swoim klientom dotacje do leasingu pojazdów zeroemisyjnych.

W ramach Programu Priorytetowego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) „Mój elektryk”, BOŚ udziela firmom i instytucjom dopłaty do kosztów leasingu nowych pojazdów osobowych i dostawczych. Nabór leasingodawców prowadzony jest w trybie ciągłym, co oznacza, że zainteresowane firmy mogą dołączyć do programu w dowolnym momencie.

Kto może skorzystać z dopłaty do leasingu?

Z dopłat do leasingu mogą skorzystać m.in.: przedsiębiorcy, osoby fizyczne, spółdzielnie i rolnicy indywidualni, jednostki sektora finansów publicznych, stowarzyszenia i fundacje oraz kościoły oraz inne związki wyznaniowe.

Jakie pojazdy będą objęte dotacją i jaka będzie wysokość dopłaty?

Dopłatami do leasingu mogą być w szczególności objęte:

– pojazdy zeroemisyjne kategorii M1 (samochody osobowe do przewozu max. 8 osób)
– oraz pojazdy kategorii N1 (pojazdy dostawcze z masą do 3,5 t).

Wysokość dopłaty do leasingu jest uzależniona od kategorii leasingobiorcy i typu pojazdu.

Po uwzględnieniu dofinansowania z programu „Mój Elektryk” nasi klienci zapłacą miesięczną ratę niższą od 300 do nawet 800 zł. Umowę na takich warunkach mogą podpisać wszyscy – od osób prywatnych, przez małe i średnie firmy aż po duże korporacje – mówi Robert Antczak, dyrektor generalny Arval Service Lease Polska sp. z o.o.

Gdzie należy złożyć wniosek o datację na zakup samochodu zeroemisyjnego?

W przypadku leasingu wnioski o dopłaty w programie „Mój elektryk” będą składane bezpośrednio w firmie leasingowej, co pozwala maksymalnie zredukować procedury. Wniosek o dotację i leasing załatwia się w firmie leasingowej, która podpisała umowę z BOŚ.

Co istotne, klienci, którzy skorzystają z dotacji za pośrednictwem firm leasingujących lub wynajmujących pojazdy, nie będą musieli martwić się o formalności, bo to po stronie usługodawcy będzie ich dopełnienie – dodaje Robert Antczak z Arval Service Lease Polska sp. z o.o.

„Mój elektryk” – warto wiedzieć

W programie „Mój elektryk” od 12 lipca br. w NFOŚiGW trwa nabór wniosków od osób fizycznych chcących otrzymać dotację do zakupionego osobowego samochodu elektrycznego. Nabór potrwa do 31 września 2025 r. Kwota dopłaty sięga w tym naborze 18 750 zł, a w przypadku rodzin wielodzietnych (posiadaczy Karty Dużej Rodziny, dalej KDR) – nawet 27 000 zł.

Leasingodawcy zainteresowani współpracą z BOŚ powinni wypełnić wniosek i przesłać go do banku drogą elektroniczną. Wniosek i inne dokumenty, jak i szczegóły na temat programu dostępne są na stronie: www.bosbank.pl/moj-elektryk.

źródło: www.gov.pl

Popularne

Uzdatnianie wody Co potrafi zmiękczacz wody?