Kotly.pl
Patronat:
Viessmann
Strona główna/ ABC Ogrzewania / Termomodernizacja

Ciepły montaż okien

Użycie najcieplejszym materiałów do ocieplenia domu podczas termoizolacji nie przyniesie oczekiwanych korzyści, jeśli nie wymienimy okien na szczelne. Oczywiście ważne jest także ich prawidłowe zamontowanie. Tylko w ten sposób zapewnimy sobie i pozostałym domownikom odpowiedni komfort cieplny oraz zapobiegniemy zawilgoceniu materiałów izolacyjnych i konstrukcyjnych. Pamiętajmy, że nawet najmniejsze błędy wykonawcze powodują osłabienie struktury warstwy izolacyjnej, a tym samym przyczyniają się do powstawania mostków termicznych, czyli miejsc przez które ucieka ciepło z naszego domu.

Ciepły montaż – co to jest?

Ciepły montaż polega na odpowiednim uszczelnieniu miejsca, w którym zostaną osadzone okna. W ten sposób eliminuje się ryzyko powstawania obwodowych i miejscowych mostków termicznych oraz przemarzania muru. Różnica między „standardowym” a ciepłym montażem okien polega na sposobie wykonania uszczelnień między murem konstrukcyjnym a ramą ościeżnicy. W ciepłym montażu termoizolacja pianki PUR jest zabezpieczana dodatkowymi warstwami od strony zewnętrznej i wewnętrznej.

Uszczelnienie wewnętrzne stanowi „tarczę ochronną” dla warstwy izolacji termicznej, uniemożliwiając przenikanie do niej pary wodnej i wilgoci z wnętrza budynku. Środkowa warstwa pełni rolę izolatora termicznego i akustycznego. Głównym zadaniem uszczelnienia zewnętrznego jest zabezpieczenie przed wnikaniem wilgoci do wewnątrz, przy jednoczesnym umożliwieniu wyprowadzenia jej z wewnątrz budynku na zewnątrz.

Jak montować okna?

Popularne

Uzdatnianie wody Darmowe Webinarium
Dom energooszczędny Dom jako kompletny system