Nowa gruntowa pompa ciepła Vitocal 333-G

Vitocal 333-G to nowa, kompaktowa pompa ciepła typu solanka/woda, ze zintegrowanym zbiornikiem wody użytkowej, wykonana w technologii inwerterowej. Charakteryzuje ją zmienna wydajność sprężarki, która niesie za sobą szereg korzyści.

gruntowa pompa ciepła Vitocal 333-G
gruntowa pompa ciepła Vitocal 333-G

Kompaktowa pompa ciepła Vitocal 333-G

Szukając komfortowego i taniego w eksploatacji ogrzewania coraz częściej zastanawiamy się nad zastosowaniem pompy ciepła. Przede wszystkim liczymy na to że pompa ciepła zapewni niskie koszty ogrzewania i będzie pracować niezawodnie przez kilkadziesiąt lat. Jest to w pełni uzasadnione, ponieważ ceny tradycyjnych paliw szybko się zmieniają. Z roku na rok są coraz wyższe i trudno przewidzieć jaka będzie sytuacja w perspektywie najbliższych lat.
Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które nie generuje energii, a jedynie ją dystrybuuje, pozyskując energię z gruntu, wody lub powietrza. Co to oznacza w praktyce? Że inwestor płaci jedynie za małą część energii, którą finalnie otrzymuje. Nie powinien dziwić więc fakt, że popularność odnawialnych źródeł energii, a w tym pomp ciepła, z roku na rok rośnie.
Należy jednak pamiętać, że tak jak w przypadku każdego urządzenia – pompa ciepła, pompie ciepła nie równa. A coraz bardziej świadomi inwestorzy wymagają dziś od tych urządzeń – nie tylko efektywnej pracy, niezawodności i wysokiej jakości, ale również bezobsługowości oraz wielozadaniowości.

Gruntowa pompa ciepła Vitocal 333-G

Pierwsza korzyść wynikająca ze zmiennej wydajności sprężarki gruntowej pompy ciepła Vitocal 333-G to idealne dopasowanie mocy grzewczej do aktualnego zapotrzebowania budynku. Zapewnia to optymalne czasy pracy i stabilną temperaturę utrzymywaną w pomieszczeniach.
Druga korzyść związana jest powierzchnią zabudowy. Modulowana moc kompaktowej pompy ciepła Vitocal 333- G pozwala, w większości przypadków instalacji, na wyeliminowanie bufora wody grzewczej i zaoszczędzenie dodatkowego miejsca w kotłowni.
Trzecia to wyjątkowo cicha praca gruntowej pompy ciepła. Urządzenie generuje podczas pracy na mocy minimalnej zaledwie 30 dB(A), a to mniej niż poziom tła w domu. Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie doświadczenia z pomp ciepła powietrze/woda i wprowadzenie trybu nocnego. Pompa ciepła podczas zdefiniowanego okresu czasu (zazwyczaj w nocy) ogrzewa wodę użytkową ze redukowaną mocą, przez co generuje zaledwie 34dB(A) mocy akustycznej aby nie zakłócać ciszy nocnej i osiąga najwyższą możliwą efektywność pracy.
Znajdujący się w gruntowej popie ciepła zintegrowany zbiornik wody użytkowej o pojemności 210 litrów zapewnia 306 litrów wody o stałej temperaturze +40°C, oraz najwyższą na rynku efektywność ogrzewania wody η(wh)=127% (klasa A+). W pakiecie z gruntową pompą ciepła dostarczana jest bramka internetowa Vitoconnect 100 OPTO2 umożliwiająca sterowanie i nadzór nad urządzeniem z dowolnego miejsca na ziemi przez aplikację ViCare.

gruntowa pompa ciepła Vitocal 333-G

Gruntowa pompa ciepła Vitocal 333-G

DLACZEGO WARTO ROZWAŻYĆ OGRZEWANIE DOMU POMPĄ CIEPŁA?

  • niższe koszty budowy domu – wybierając pompę ciepła nie potrzebujemy budować komina, magazynu opału

  • nie musimy tracić czasu na szukanie paliwa o dobrej jakości za przystępną cenę – przy niektórych źródłach ciepła jest to zasadnicza kwestia wpływająca na trwałość kotła, jego awaryjność i koszt ogrzewania

  • pompa ciepła jest jednym z najtańszych w eksploatacji źródeł ciepła i nie wymaga uciążliwej obsługi – sprowadza się ona jedynie do odpowiednich ustawień regulatora i dostosowania pracy instalacji do indywidualnych potrzeb użytkowników

  • szybki zwrot poniesionych nakładów inwestycyjnych – realny czas zwrotu inwestycji wynosi 5 do 7 lat, w stosunku do kotłowni na olej opałowy, gaz płynny czy ogrzewania elektrycznego (grzejniki elektryczne)

  • długa żywotność pompy ciepła – przy odpowiedniej instalacji nawet do 50 lat