Kocioł Vitodens 200-W w nowej odsłonie

Nowy kocioł Vitodens 200-W firmy Viessmann to idealne rozwiązanie dla tych, którzy zawsze oczekują czegoś więcej! Może być wyznacznikiem standardów nowoczesnego ogrzewania gazem.

Już od wielu lat kotły Vitodens firmy Viessmann ogrzewają nasze domy. Pod koniec 2019 roku zyskały jeszcze więcej możliwości dla komfortowego i przyjaznego środowisku ogrzewania. Nowy kocioł Vitodens 200-W wyróżnia się przy tym wyjątkowo niskimi kosztami ogrzewania gazem.

Jeszcze łatwiejsza obsługa kotła Vitodens

Czasami kocił zawieszony jest stosunkowo nisko nad podłogą. Tym samym, obsługa jego regulatora może sprawiać trudności. W nowym kotle Vitodens 200-W masz wybór. Regulator możesz umieścić na dole lub u góry kotła. W ten sposób, niezależnie od warunków montażu, regulator zawsze będzie w zasięgu wzroku. A za pomocą dużego 7-calowego kolorowego wyświetlacza dotykowego, jego obsługa będzie wyjątkowo łatwa.

Kocioł Vitodens 200-W

Możesz wybrać czy regulator kotła Vitodens 200-W, będzie na górze czy na dole.

 

Wszystko pod kontrolą

O stanie pracy kotła informuje pasek świetlny Lightguide. Nawet z daleka widzimy czy wszystko jest w porządku. Lightguide jest fluoryzującym paskiem świetlnym w technice LED, rozciągającym się na całą szerokość urządzenia. Informuje on użytkownika w czasie rzeczywistym o ogólnym stanie roboczym urządzenia.

Kocioł Vitodens 200-W

Lightguide sygnalizuje aktualny stan roboczy

 

Wskaźnik Lightguide, utrzymany w kolorze pomarańczowym Viessmann, ma różne funkcje:

  • po włączeniu urządzenia świeci równomiernie

  • w trybie gotowości pulsuje równomiernie

  • potwierdza mignięciem nową nastawę na ekranie dotykowym lub ze smartfona

  • przy zakłóceniu w pracy urządzenia Lightguide miga.

Kocioł Vitodens 200-W

 

Panel energetyczny pozwala kontrolować ciśnienie w instalacji, temperatury, zużycie gazu i prądu oraz ilość produkowanego ciepła przez kolektory słoneczne.

Kocioł Vitodens 200-W

Panel energetyczny przedstawia w formie graficznej bilans energii.

Kocioł Vitodens 200-W

Na regulatorze można również odczytać ciśnienie w instalacji.

 

System zdalnego sterowania pozwala użytkownikowi na wprowadzanie zmian za pomocą telefonu, czy Internetu. Od razu właściciel domu i firma serwisowa otrzymuje informację o wszelkich nieprawidłowościach.

Kocioł Vitodens 200-W

 

Maksymalnie oszczędne ogrzewanie

Vitodens 200-W wyróżnia szeroki zakres modulacji mocy grzewczej. Co to znaczy ? Zapotrzebowanie na ciepło grzewcze zmienia się z ciągu roku. Wiosną i jesienią dom potrzebuje mało ciepła, a zimą więcej. Vitodens 200-W może pracować z małą mocą: od 1,9 kW, do maksymalnej np. 19 czy 26 kW – zakres modulacji od 1,9 do 19 kW, czy: od 1,9, do 26 kW. Zakres modulacji jest to zakres mocy w jakim kocioł płynnie reguluje ilość dostarczanego ciepła, rzadziej się załącza i w ten sposób dodatkowo oszczędza paliwo.
Podczas pracy kocioł sprawdza jakość gazu i do niego dopasowuje swoją pracę. System Lambda Pro Plus gwarantuje maksymalne wykorzystanie energii zawartej w paliwie. Są to dodatkowe oszczędności na kosztach ogrzewania, bo jakość gazu w naszych domach może się zmieniać.
Dopracowana w szczegółach konstrukcja palnika MatriX Plus i wymiennika spaliny-woda Inox Radial sprawiają, że użytkownik może liczyć na jeszcze oszczędniejsze ogrzewanie gazem oraz na niższe koszty okresowych przeglądów serwisowych.

Trwały i niezawodny

Wymiennik Inox Radial i planik MatriX Plus wykonane są z wysokiej jakości stali szlachetnej. Gwarantuje to wyjątkową trwałość kotła i jego niezawodną pracę. Na wymiennik Inox Radial Viessmann udziela 10 lat gwarancji.

Kocioł Vitodens 200-W

Wyjątkowo efektywny i trwały wymiennik Inox Radial i Palnik MatriX Plus, wykonane z wysokiej jakości stali szlachetnej.

 

Dopasowany do potrzeb

Kocioł Vitodens 200-W jest kotłem wiszącym. Jeśli do dyspozycji mamy mało miejsca, możemy wybrać „Vitodens-a 200-W” z zabudowanym zbiornikiem ciepłej wody użytkowej (c.w.u.), jako:

  • kocioł wiszący Vitodens 222-W, z zabudowanym małym zbiornikiem warstwowym c.w.u. ze stali nierdzewnej o pojemności 46 litrów, ale o dużej ilości ciepłej wody jaką mamy do dyspozycji

  • Vitodens 222-F to stojący kocioł kompaktowy z zabudowanym warstwowym zbiornikiem c.w.u. o pojemności 100; lub 130 litrów wyposażonym w wężownicę grzewczą

  • do współpracy z kolektorami słonecznymi ciekawym rozwiązaniem jest kocioł kompaktowy Vitodens 242-F z zabudowanym warstwowym zbiornikiem c.w.u. o pojemności 170 litrów

Vitodens 200-W

Vitodens 200-W z ustawionym pod nim zbiornikiem c.w.u.

Vitodens 200-W

Kotły Vitodens jako wiszące i stojące kompaktowe.