Nowoczesny kocioł na pellet

Easypell to nowy kocioł na pellet firmy Viessmann. Łączy wysoką wydajność i trwałość z prostotą konstrukcji. Dzięki temu jest niezawodny i bezpieczny w eksploatacji. Pozwala stworzyć łatwy, tani w eksploatacji i wygodny w obsłudze system centralnego ogrzewania budynku i wody użytkowej.

Nowoczesny kocioł na pellet

Easypell działa na takiej samej zasadzie jak kocioł gazowy – pellet, jako paliwo, podawany jest od dołu (podsuwowo) na tacę palnika, przez napędzany silnikiem elektrycznym podajnik ślimakowy. Na tacy palnika następuje spalanie pierwotne. Powstaje przy tym palny gaz, który następnie zostaje wymieszany z tlenem w położonej powyżej tacy rurze wykonanej ze stali nierdzewnej.

Mieszanina gazu spala się w temperaturze ok. 800°C. Gorące spaliny przepływają następnie przez wymiennik ciepła, oddając energię wodzie grzewczej. Część spalin jest zawracana do procesu spalania, a reszta jest odprowadzana przez dmuchawę do komina.

Modulacja mocy kotła Easypell w zakresie od 30 do 100% (od 6 do 20 kW) mocy znamionowej nie powoduje pogorszenia efektywności kotła. W przypadku braku zapotrzebowania na ciepło kocioł wyłącza się całkowicie.

Nowoczesny kocioł na pellet Bezpieczeństwo gwarantowane

Easypell jest w pełni bezpieczny. Został wyposażony w atestowane zabezpieczenia przeciwpożarowe, sprawdzone w ponad 60 000 kotłów na świecie (nie wymaga systemów fotoelektrycznych). Podczas pracy kotła nie ma możliwości wydostania się spalin z kotła do pomieszczenia – zapewnia to ciągła kontrola ciśnienia w kotle i sterowanie pracą wentylatora wyciągowego spalin. W przypadku stwierdzenia braku podciśnienia w komorze spalania następuje zatrzymanie pracy kotła.

Oszczędne ogrzewanie

  • Kocioł wyróżnia się wysoką sprawnością, zarówno przy pracy z maksymalną mocą (sprawność 93,3%), jak i przy częściowym obciążeniu (92,0%).  Wysoka sprawność w każdych warunkach pracy kotła znacznie obniża zużycie paliwa.
  • Półautomatyczny system oczyszczania i automatyczne odpopielania tacy palnika zapewniają optymalne warunki wymiany ciepła i zawsze wysoką sprawność kotła w czasie codziennej eksploatacji.
  • Kocioł wyposażony jest w bezawaryjny system automatycznego rozpoznawania paliwa i kontroli spalania. Dzięki temu automatycznie dopasowuje się do nowych warunków pracy i zapewnia zawsze maksymalne wykorzystanie energii paliwa.
  • Easypell jest nie tylko efektywny, ale i przyjazny dla środowiska –  ma najwyższą, bo 5 klasę emisji według PN-EN 303-5: 2012.

Łatwa obsługa

  • Kocioł wyposażony jest w łatwy w obsłudze regulator.
  • Rozpalanie kotła odbywa się automatycznie.

Łatwa instalacja

  • Easypell przeznaczony jest do pracy w układzie zamkniętym. 
  • Nie potrzeba dużo miejsca do jego ustawienia.
  • Nie ma ograniczenia minimalnej temperatury wody grzewczej powracającej do kotła z instalacji – nie potrzebne są więc dodatkowe pompy i zawory podnoszące temperaturę powrotu.
Nowoczesny kocioł na pellet

 

 

Wymagane minimalne odstępy, np. od ściany, dla obsługi serwisowej kotła.

 

 

 

 

Dane techniczneNowoczesny-kociol-na-pellet-4

 

Nowoczesny kocioł na pellet

 

 

Przykładowa instalacja z kotłem Easypell.

 

 

 

Tagi