Informacje z rynku

stop smog viessmann
8.05.2017 20:45

Wymień stary kocioł z dofinansowaniem – dotacja na wymianę urządzenia grzewczego dla woj. śląskiego

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił program SMOG STOP „Dofinansowanie zadań realizowanych przez mieszkańców województwa śląskiego na rzecz ograniczenia niskiej emisji” będący kontynuacją programu pilotażowego realizowanego w 2016 roku. Podobnie jak w ubiegłym roku o udzielenie dofinansowania w formie dotacji na wymianę urządzenia grzewczego będą mogły się ubiegać osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

wymiana-starego-kotla-na-kondensacyjny
8.05.2017 18:50

50 mln zł na likwidację kotłów węglowych w woj. dolnośląskim – skorzystaj ze wsparcia finansowego!

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu uruchomił nowy program ograniczania niskiej emisji i walki ze smogiem. W ramach programu planowana jest likwidacja pieców węglowych na Dolnym Śląsku. Na ten cel fundusz przeznaczy aż 50 mln zł.

Firma Viessmann uprawia na własnych plantacjach biomasę do wykorzystania energetycznego, drzewa szybkorosnące: topole i wierzby.
8.05.2017 15:17

Viessmann w walce ze SMOG-iem

Coraz bardziej jesteśmy świadomi znaczenia warunków w jakich żyjemy i tego, jak zanieczyszczenia powietrza w najbliższym otoczeniu wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie.
Każdy powinien zacząć od siebie i zastanowić się, co może zrobić aby poprawić warunki życia w swojej okolicy. A możliwości jest wiele, zarówno dla właścicieli domów jednorodzinnych, jak również dla małych, średnich i dużych firm.

viessmann
10.04.2017 19:52

Aplikacja ViCare – instalacja grzewcza zawsze pod kontrolą

Nowa mobilna aplikacja ViCare Viessmann to sposób na komfortową obsługę urządzenia grzewczego przez Internet.

02_Zrodla_emisji_PM10
28.02.2017 14:48

Chiny stawiają na pompy ciepła, czy my również ?

Chiny od wielu lat podejmują różne działania aby polepszyć jakość powietrza. Między innymi, rząd chiński postanowił wesprzeć pompy ciepła jako kluczową technologię w walce ze smogiem i niską emisją zanieczyszczeń w Pekinie. Uznał, że spośród wszystkich rozwiązań, pompy ciepła są najbardziej efektywne.

01_linit_dni
28.02.2017 14:39

Roczny limit SMOG-u wyczerpany już w 16 miastach

Zaledwie pierwsze półtora miesiąca roku 2017 wystarczyło aby 16 polskich miast przekroczyło już dopuszczalny roczny limit 35 dni z przekroczeniem norm jakości powietrza – alarmuje Polska Zielona Sieć.

Domy jednorodzinne
31.01.2017 11:07

Nie palisz papierosów? PALISZ tylko o tym nie wiesz! Smog w miastach

Idziesz ulicą, oddychasz… i „palisz” – bo wdychasz zanieczyszczone powietrze.
Wystarczy rozejrzeć się dookoła i zobaczysz czym oddychasz: dym z kominów, osady na maskach samochodów parkowanych na zewnątrz, smolista substancja pokrywająca dachy domów, itp.

fot. Fotolia.com
15.01.2017 21:25

Dofinansowanie na wymianę kotła dla mieszkańców Warszawy

Mieszkańcy Warszawy wciąż mogą ubiegać się o dofinanowanie nawet 75% kosztów inwestycji polegającej na modernizacji kotłowni. Nowy nabór wniosków ruszył 12 stycznia 2017 r. Dofinansowanie na wymianę kotła to dobra okazja, aby zdemontować nieekonomiczny i zanieczyszczający środowisko piec na węgiel i zastąpić go energooszczędnym kotłem gazowym Viessmann.

dotacja-warszawska
12.09.2016 10:33

Dofinansowania dla Warszawiaków – jeden krok do uzyskania dotacji

Po raz kolejny ruszył nabór wniosków dla osób i firm i jednostek chcących skorzystać z dofinansowania na realizację przedsięwzięć służących ochronie środowiska i gospodarce wodnej. Kto może ubiegać się o dofinansowanie ze środków stanowiących dochód budżetu m.st. Warszawy? Jakie są warunki jego uzyskania? Na pytania odpowiada Radosław Posmyk z firmy Helio Experts.

„Edukacja ekologiczna” – nabór wniosków
26.07.2016 15:27

„Edukacja ekologiczna” – nabór wniosków

17 października 2016 r. rozpocznie się III nabór w tym roku wniosków w programie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Edukacja ekologiczna”. Do rozdysponowania jest łącznie ponad 11 mln zł: 10,4 mln zł w formie dotacji i 1,04 mln zł jako preferencyjne pożyczki na pokrycie wkładu własnego.

Zobacz nas Facebook Facebook Google + Google +Twitter Twitter