Kotly.pl
Patronat:
Viessmann
Strona główna/ Informacje z rynku

Dofinansowania dla warszawiaków – jeden krok do uzyskania dotacji

Wystartował kolejny nabór wniosków o dotację na przedsięwzięcia polegające m.in. na wykorzystaniu lokalnych źródeł energii odnawialnej. Aktualny nabór reguluje uchwała XXXVIII/975/2016 Rady m.st. Warszawy z 15 grudnia 2016 r. w sprawie zasad udzielania dotacji celowej na finansowanie lub dofinansowanie inwestycji na terenie m.st. Warszawy, służących ochronie środowiska i gospodarce wodnej.

Kto może ubiegać się o dotacje na przedsięwzięcia proekologiczne planowane w Warszawie?

O dotację może się ubiegać dosłownie każdy, kto planuję inwestycję na terenie miasta stołecznego. Oznacza to, że z „dotacji warszawskiej” może skorzystać zarówno osoba fizyczna posiadająca dom na terenie Warszawy, prowadząca działalność gospodarczą, jak również firmy dysponujące nieruchomością. Dotacją objęte są także wspólnoty mieszkaniowe oraz jednostki sektora finansów publicznych. Wnioskodawcą może być jedynie podmiot lub jednostka posiadająca prawo do dysponowania nieruchomością w celu realizacji inwestycji.

W jakim okresie można składać wnioski?

Nabór wniosków trwa od 1 września. Podstawowym kryterium jest termin złożenia wniosku, tym samym, osobom którym zależy na otrzymaniu dotacji radzimy się spieszyć. Dotacja przyznawana przez Urząd Miasta Warszawy jest wyjątkowo łatwym i opłacalnym źródłem finansowania inwestycji, przez co cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród Warszawiaków. Znaczna część inwestorów planuje wykorzystać środki uzyskane z m.st. Warszawy na realizację inwestycji związanych z wykorzystaniem lokalnych źródeł energii odnawialnej w tym instalacji fotowoltaicznych. Dziś coraz więcej osób rozumie bowiem, że inwestycja w fotowoltaikę pozwala generować znaczące oszczędności w dość krótkiej perspektywie.

Jakie są warunki finansowe dotacji przyznawanej z Urzędu Miasta Warszawy?

O „dotacji warszawskiej” można mówić w samych superlatywach. Przede wszystkim maksymalny poziom dotacji na realizację inwestycji związanych z wykorzystaniem lokalnych źródeł energii odnawialnej, a konkretniej w instalację fotowoltaiczną to aż 15 000 zł – jest to równowartość 40% inwestycji. Warto wspomnieć o tym, iż 40% dotacja nie podlega pod 18% podatek dochodowy, ani nie wymusza na inwestorze obowiązku zaciągnięcia żadnego preferencyjnego kredytu, co jest bardzo popularnym rozwiązaniem wśród mechanizmów dotacyjnych. Tym samym „dotacja warszawska” nie ma żadnych ukrytych kosztów dla inwestora.

Jakie kroki które musi podjąć inwestor w drodze do uzyskania dotacji?

Droga ta może być bardzo krótka. Wystarczy, że inwestor wyrazi chęć skorzystania z „dotacji warszawskiej” poprzez wypełnienie formularza kontaktowego, który stworzyliśmy wspólnie z naszym Partnerem, firmą Viessmann. Nasi eksperci zajmą się już wszystkim: zaczynając od doboru instalacji zgodnie z wymaganiami inwestora, w oparciu o najlepsze dostępne na rynku technologię, przez pozyskanie dofinansowania, aż po montaż i serwis w ramach 25-letniej gwarancji udzielanej na nasze podzespoły. Jak już wspomniałem, wnioski rozpatrywane są zgodnie z datą wpływu. Nie mniej jednak kluczem do pozyskania finansowania jest również profesjonalnie wykonana dokumentacja wymagana przez Urząd Miasta. Nasza firma pozyskała już dla naszych klientów ponad 2,5 mln zł dotacji na instalacje fotowoltaiczne z różnych instytucji wspierających zieloną energię w Polsce. Nigdy nie pobieramy od naszych klientów żadnych opłat za przygotowanie wniosku o dotację. Z perspektywy naszych wieloletnich doświadczeń na rynku pozyskanie finansowania jest składową w naszej kompleksowej ofercie dla klientów. Więc wracając do pytania, wystarczy jeden krok, którym jest telefon do naszych specjalistów.

Popularne

Dom energooszczędny Budowa domu a nowe prawo budowlane