Wentylacja

fot. Fotolia.com
7.09.2015 23:21

Wentylacja z odzyskiem ciepła w modernizowanym domu

W modernizowanym budynku czasem trudno jest znaleźć odpowiednie miejsce na typowy rekuperator, czyli urządzenie na którym bazuje wentylacja z odzyskiem ciepła. Również rozprowadzenie tradycyjnych przewodów wentylacyjnych może być skomplikowane i pracochłonne. W takich sytuacjach rozwiązaniem jest system wentylacji Viessmann dedykowany dla modernizowanych budynków.

wentylacja-mechaniczna-z-odzyskiem-ciepla 1
26.08.2015 13:55

5 kroków do właściwie działającej wentylacji z odzyskiem ciepła

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja) nie jest skomplikowana. Właściwie zaprojektowany i wykonany system pozwoli cieszyć się świeżym powietrzem przy zamkniętych oknach i zdrowym klimatem w domu.

fot. Viessmann
25.08.2015 21:02

Skuteczna wentylacja – nowoczesne urządzenia wentylacyjne

Skuteczna wentylacja powinna być standardem w każdym domu. Nowoczesne systemy wentylacyjne zapewnią odpowiednią wymianę powietrza w budynki i pozwolą obniżyć koszty jego ogrzewania budynku. Ich eksploatacja jest nie tylko wyjątkowo tania, a też komfortowa.

fot. Fotolia.com
20.07.2015 14:35

Czy wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła jest potrzebna?

entylacja budynku ma na celu usunięcie substancji szkodliwych i nadmiernej wilgoci z pomieszczeń. Całkowita wymiana powietrza w pomieszczeniach powinna następować co najmniej jeden raz na dwie godziny. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła zapewni skuteczną wymianę powietrza w budynku i pozwoli zaoszczędzić na kosztach jego ogrzewania.

Zobacz nas Facebook Facebook Google + Google +Twitter Twitter