Termomodernizacja

Altes Heizungsventil
13.11.2016 20:18

Modernizacja starego domu, cz.4. – jak modernizować? Audyt energetyczny

Wielu właścicieli domów myśli o ich modernizacji, głównie pod kątem zmniejszenia kosztów ogrzewania i poprawienia komfortu mieszkania w nim. Modernizacja starego domu niesie wiele pytań: co modernizować, jakie urządzenia wybrać, ile to będzie kosztowało, jakie korzyści przyniesie modernizacja starego domu?

termomodernizacja-domu-efekty
8.09.2016 17:08

Termomodernizacja domu – sprawdź, co powinieneś zmienić

Jeśli jest ci dobrze tak jak jest, jeśli nie płacisz dużo za ogrzewanie, nie chcesz wydawać pieniędzy na dom i instalację, nie przeszkadza ci pleśń na ścianach, nie przeszkadza ci, że paląc węglem trujesz siebie, swoją rodzinę i sąsiadów, jeśli uważasz, że węgiel to najlepsze paliwo to nic nie rób i nie czytaj dalej… Jeśli jednak chcesz coś zmienić, zapraszamy do dalszej lektury. Dowiedz się, jaka termomodernizacja będzie dobrym rozwiązaniem w Twoim przypadku.

termomodernizacja-domu-przyklady
8.09.2016 16:27

Termomodernizacja – przykłady i efekty, czyli co można zyskać

Każdy ma swoje powody, dla których chce modernizować dom. Dla większości jednak najważniejszym powodem, będą aspekty ekonomiczne – termomodernizacja ma skutkować obniżeniem kosztów ogrzewania domu.

fot. Fotolia.com
8.09.2016 16:11

Co to jest modernizacja cieplna, czyli termomodernizacja?

Twój dom ma już kilkadziesiąt lat? Nie czujesz się w nim dobrze? Za dużo płacisz za ogrzewanie? Warto wiec pomyśleć o jego modernizacji. Termomodernizacja domu – czym jest i jak ją przeprowadzić?

Ciepły montaż okien
30.04.2016 11:18

Ciepły montaż okien

Przez okna ucieka od 15 do 30% ciepła, a gdy są one nieszczelne lub wątpliwej jakości, co w domach budowanych w ubiegłym wieku często się zdarza, utrata ta może być jeszcze większa.

Termoizolacja poddasza – materiały ociepleniowe
30.04.2016 11:08

Termoizolacja poddasza – materiały ociepleniowe

Duże straty ciepła w starych domach występują przede wszystkim przez dach. Dlatego podczas termoizolacji domu tak ważne jest odpowiednie ocieplenie tej przegrody. Tylko jakie materiały ociepleniowe wybrać, aby przeprowadzane prace były skuteczne?

Jak docieplić ściany?
30.04.2016 10:59

Jak docieplić ściany zewnętrzne?

Elewacje wiekowych domów potrzebują nie tylko nowej farby, ale i innych czynności naprawczych, w tym często nieodzownej termoizolacji. W pracach remontowych pomogą produkty do zadań specjalnych.

Programy dofinansowania OZE
19.12.2015 12:49

Termomodernizacja domu – to się opłaca

Każdemu właścicielowi budynku mieszkalnego zależy, aby utrzymać odpowiednią temperaturę powietrza w domu. Szczególnie w zimie jest to bardzo ważne, ponieważ komfort cieplny wpływa na funkcjonowanie domowników.

fot. Fotolia.com
26.10.2015 16:17

Termomodernizacja domu – jakie są potrzeby i oczekiwania Polaków?

We wrześniu 2015 r. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej opublikował wyniki badania „Termomodernizacja domów jednorodzinnych w Polsce”. Zgodnie z założeniem w każdym województwie przeprowadzono ok. 75 wywiadów, co dało łącznie 1205 wywiadów z całej Polski. Przedstawiamy kilka interesujących wyników, które wskazują m.in. preferencje Polaków odnośnie modernizacji ich domów. 

fot. Fotolia.com
21.08.2015 17:34

Czym jest audyt energetyczny budynku?

Termomodernizacja budynku to kosztowne przedsięwzięcie. Dla uzyskania pożądanych efektów polegających na zmniejszeniu kosztów ogrzewania budynku, należy przeprowadzić jego szczegółową analizę energetyczną. Dopiero wówczas można przystąpić do działań ograniczających ucieczkę ciepła z budynku i zmniejszających jego zapotrzebowanie na ciepło. Taką analizą jest audyt energetyczny budynku mieszkalnego.

Zobacz nas Facebook Facebook Google + Google +Twitter Twitter