Ogrzewanie podłogowe

chłodzenie pomieszczeń
2.06.2016 14:52

Chłodzenie pomieszczeń

Dysponując pompą ciepła z funkcją chłodzenia możemy stosunkowo łatwo zapewnić przyjemny klimat w domu podczas upalnych dni.

fot. Viessmann
27.08.2015 13:47

Więcej niż rury warstwowe – uniwersalny system instalacyjny ViPEX

Za pomocą tylko jednego typu rur ViPEX można wykonać instalację ogrzewania podłogowego, grzejnikowego, zimnej oraz ciepłej wody użytkowej. Rury warstwowe ViPEX i jeden system montażowy to łatwiejsze projektowanie wszystkich instalacji w budynku, mniej czasochłonne przygotowanie zestawienia potrzebnych materiałów i ich zamawianie. Jeden system to również szybsze wykonywanie poszczególnych instalacji i mniej odpadów, co z kolei obniża koszty inwestycji.

fot. Viessmann
8.08.2015 16:09

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki?

Ogrzewanie podłogowe jest ogrzewaniem płaszczyznowym – grzejnikiem jest cała powierzchnia podłogi. Różni się od ogrzewania grzejnikowego głównie niższymi temperaturami wody grzewczej, sposobem oddawania ciepła, niższymi kosztami ogrzewania oraz zapewnia wyższy komfort w ogrzewanych pomieszczeniach. Ogrzewanie podłogowe można również wykorzystać do chłodzenia budynku w lecie.

fot. Viessmann
22.07.2015 20:19

Ogrzewanie podłogowe – na czym polega jego samoregulacja?

Ogrzewanie podłogowe to dobra alternatywa na grzejników. Zapewnia komfort cieplny w pomieszczeniu bez widocznych elementów instalacyjnych.

fot. Fotolia.com
21.07.2015 13:53

Jak działa ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe jest jednym ze sposobów ogrzewania całego budynku lub tylko wybranych pomieszczeń. W podłodze zabudowane są rury przez które przepływa woda grzewcza o niskiej temperaturze, od 35 do 50°C (maksymalnie 60°C). Właśnie ze względu na niską temperaturę wody grzewczej ogrzewanie podłogowe nazywane jest ogrzewaniem niskotemperaturowym.

Zobacz nas Facebook Facebook Google + Google +Twitter Twitter