Kolektory słoneczne

kolektor-sloneczny
19.05.2016 11:01

Unikalny kolektor słoneczny ThermProtect

Firma Viessmann wprowadziła na rynek kolektor ThermProtect. To światowa nowość. Jedyny w swoim rodzaju kolektor charakteryzuje się powłoką, która zabezpiecza przed przegrzewem. O zaletach tego urządzenia opowiada Tomasz Ledzion, doradca handlowy firmy Viessmann.

Rewolucja w kolektorach słonecznych
31.03.2016 12:28

Rewolucja w kolektorach słonecznych

Nowe kolektory słoneczne z aktywnym zabezpieczeniem przed przegrzewaniem, stanowią dobrą alternatywę dla innych technologii odnawialnych źródłem energii.

fot. Jacek Henschel
16.01.2016 10:38

Instalacja fotowoltaiczna za grosze?

Dzisiaj niemal każdy wie co to jest energia odnawialna, kolektory słoneczne czy fotowoltaika.
Nie są to tanie instalacje dlatego warto poszukać wsparcia finansowego w ich realizacji.

Kolektory słoneczne zabezpieczone przed przegrzaniem
29.11.2015 13:57

Kolektory słoneczne zabezpieczone przed przegrzaniem

Przegrzewy w instalacjach kolektorów słonecznych są niekorzystnym zjawiskiem, szczególnie gdy często występują. Można im zapobiegać, stosując dodatkowe systemy odbioru nadwyżek ciepła lub montując kolektory słoneczne płaskie i rurowe próżniowe, które same w sobie zabezpieczone są przed przegrzewami.

Pompa ciepła czy kolektory słoneczne
26.11.2015 11:59

Pompa ciepła czy kolektory słoneczne?

Oszczędne ogrzewanie ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) to najłatwiejszy sposób na niższe rachunki. Szczególnie, gdy zużywamy dużo wody, a sposób jej ogrzewania jest kosztowny lub pracochłonny.

fot. Viessmann
11.10.2015 16:27

Montaż kolektorów słonecznych – warto wiedzieć

Kolektory słoneczne pracują w trudnych warunkach – stale narażone są na działanie czynników atmosferycznych, jak: wysokie i niskie temperatury, silny wiatr, opady śniegu i deszczu. Dlatego montaż kolektorów słonecznych musi spełnić spełniać warunki dotyczące odpowiedniego zabezpieczenia przed korozją, oraz wytrzymałości i stabilności konstrukcji mocowania.

fot. Viessmann
2.10.2015 16:17

Jak stworzyć dobrą instalację solarną?

Kolektory słoneczne powinny skutecznie pracować przez przynajmniej 20 lat. Można to osiągnąć wybierając urządzenia o wysokiej jakości i pod warunkiem poprawnego montażu instalacji oraz właściwej jej eksploatacji. Przedstawiamy kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę planując instalację solarną w swoim domu.

fot. Viessmann
15.09.2015 12:34

Czy opłaca się zainwestować w kolektory słoneczne?

Kolektory słoneczne wykorzystują darmową energię ze słońca i zamieniają ją w użyteczne ciepło grzewcze wykorzystywane najczęściej do wspomagania przygotowywania ciepłej wody użytkowej w budynkach nowych i modernizowanych.

fot. Fotolia.com
7.09.2015 20:00

Jak mądrze kupować kolektory słoneczne?

Kolektory słoneczne to najczęściej stosowane w domach jednorodzinnych urządzenia korzystające z odnawialnych źródeł energii. Przetwarzają energię promieniowania słonecznego w ciepło, które z uwagi na nasze uwarunkowania klimatyczne najczęściej wykorzystywane jest na potrzeby ogrzewania wody użytkowej. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, wybierając kolektory słoneczne do domu, aby ich zakup i montaż okazał się trafną decyzją.

fot. Viessmann
7.08.2015 19:21

Kolektory słoneczne płaskie czy próżniowe?

Najczęściej kolektory słoneczne wykorzystywane są do wspomagania przygotowywania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) w domach jedno- lub wielorodzinnych. Ich powierzchnię dobiera się tak, aby instalacja solarna pokryła zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania c.w.u. na poziomie 50 do 60% w ciągu roku. Dotyczy to zarówno kolektorów płaskich jak i próżniowych.

Zobacz nas Facebook Facebook Google + Google +Twitter Twitter