Grzejniki

fot. Viessmann
27.08.2015 13:47

Więcej niż rury warstwowe – uniwersalny system instalacyjny ViPEX

Za pomocą tylko jednego typu rur ViPEX można wykonać instalację ogrzewania podłogowego, grzejnikowego, zimnej oraz ciepłej wody użytkowej. Rury warstwowe ViPEX i jeden system montażowy to łatwiejsze projektowanie wszystkich instalacji w budynku, mniej czasochłonne przygotowanie zestawienia potrzebnych materiałów i ich zamawianie. Jeden system to również szybsze wykonywanie poszczególnych instalacji i mniej odpadów, co z kolei obniża koszty inwestycji.

fot. Viessmann
8.08.2015 16:09

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki?

Ogrzewanie podłogowe jest ogrzewaniem płaszczyznowym – grzejnikiem jest cała powierzchnia podłogi. Różni się od ogrzewania grzejnikowego głównie niższymi temperaturami wody grzewczej, sposobem oddawania ciepła, niższymi kosztami ogrzewania oraz zapewnia wyższy komfort w ogrzewanych pomieszczeniach. Ogrzewanie podłogowe można również wykorzystać do chłodzenia budynku w lecie.

fot. Viessmann
27.07.2015 11:38

Od czego zależy moc grzejnika?

Grzejnik jest ostatnim elementem w instalacji grzewczej, oddającym ciepło bezpośrednio do ogrzewanego pomieszczenia. Od czego zależy moc grzejnika? Czy zawsze jest jednakowa?

fot. Viessmann
22.07.2015 18:37

Jakie grzejniki wybrać?

Grzejniki mają zapewnić komfortowe ciepło w ogrzewanym pomieszczeniu. Są również elementem dekoracyjnym, powinny harmonizować ze stylem pomieszczenia. Wybór grzejników jest bardzo duży, co więc warto wiedzieć o poszczególnych rodzajach?

fot. Viessmann
21.07.2015 16:32

Podłączenie grzejnika – jak podłączyć grzejniki do instalacji?

Podłączenie grzejnika do instalacji można wykonać na wiele sposobów. Na największą swobodę podłączenia pozwalają grzejniki płytowe.

fot. Viessmann
16.07.2015 18:58

Kocioł kondensacyjny i grzejniki – jakie wybrać?

Kocioł kondensacyjny pracuje z najwyższą sprawnością przy niskich temperaturach wody grzewczej. Dla uproszczenia zagadnienia przyjmijmy, że kocioł będzie kondensował (będzie następowało wykroplenie wody ze spalin i kocioł osiągnie wysoką sprawność), gdy temperatura wody grzewczej powracającej do kotła będzie niższa od 57°C (tzw. punkt rosy). Jakie grzejniki wybrać do kotła kondensacyjnego?

Zobacz nas Facebook Facebook Google + Google +Twitter Twitter