Fotowoltaika

saving concept with photovoltaic
8.08.2017 12:05

Moc instalacji fotowoltaicznej w systemie Opustów

Właściciele instalacji fotowoltaicznych mogą „magazynować” prąd słoneczny w publicznej sieci energetycznej. Ma to istotne znacznie dla domowych instalacji, bo najwięcej prądu produkują one w okresie letnim, a najmniej w miesiącach zimowych. W ten sposób, niewykorzystany prąd słoneczny produkowany latem możemy zmagazynować w sieci energetycznej i odebrać go w zimie – chociaż nie w całości, bo w 80-ciu procentach.

dom_PV
27.07.2017 17:58

Instalacja fotowoltaiczna w praktyce

Wyniki pracy małej instalacji fotowoltaicznej w domu jednorodzinnym – produkcja prądu ze słońca i sposób jego rozliczania z Zakładem Energetycznym.

4
14.11.2016 15:37

Fotowoltaika na skomplikowanym dachu

Nie zawsze znajdziemy odpowiednią ilość miejsca do zamontowania instalacji fotowoltaicznej na dachu domu. Chociaż, czasem wystarczy trochę pogłówkować aby fotowoltaika mogła zostać zamontowana nawet na dachu o skomplikowanym kształcie.

Solar panel on a red roof
14.11.2016 9:41

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Koszt instalacji fotowoltaicznej zależy od jej wielkości, sposobu zabudowy oraz od jakości zastosowanych urządzeń. Decyzję o inwestycji zawsze warto podejmować na podstawie konkretnych wyliczeń i ofert firm instalacyjnych. Niemniej, dla wstępnej oceny można określić szacunkowe koszty, które powinny być zbliżone do rzeczywistych.

Schafherde bei Solarpanels
13.11.2016 20:53

Instalacja fotowoltaiczna dla firmy i rolnika

Nowelizacja Ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE), która weszła w życie 1 lipca 2016 r., daje spore możliwości przedsiębiorstwom i gospodarstwom rolnym na obniżenie kosztów prowadzonej działalności. Jednym z rozwiązań pozwalających znacznie obniżyć koszty związane ze zużyciem energii jest instalacja fotowoltaiczna.

dotacja-warszawska
12.09.2016 10:33

Dofinansowania dla Warszawiaków – jeden krok do uzyskania dotacji

Po raz kolejny ruszył nabór wniosków dla osób i firm i jednostek chcących skorzystać z dofinansowania na realizację przedsięwzięć służących ochronie środowiska i gospodarce wodnej. Kto może ubiegać się o dofinansowanie ze środków stanowiących dochód budżetu m.st. Warszawy? Jakie są warunki jego uzyskania? Na pytania odpowiada Radosław Posmyk z firmy Helio Experts.

Nowe-zasady-rozliczania-Prosumentow-3
27.07.2016 13:40

Nowe zasady rozliczania Prosumentów

1 lipca 2016 roku weszła w życie nowelizacja Ustawy o OZE, która zmienia kilka istotnych aspektów funkcjonowania i rozliczania obecnych małych instalacji fotowoltaicznych i tych, które dopiero zostaną wybudowane.

Bilansowanie międzyfazowe PV
27.07.2016 13:21

Bilansowanie międzyfazowe PV

Co to jest bilansowanie międzyfazowe PV? Jakie ma znaczenie dla domowych instalacji fotowoltaicznych?

fotowoltaika-teoria-i-praktyka
20.05.2016 13:58

Fotowoltaika – teoria i praktyka

MOC HYBYRDY to spotkania na temat fotowoltaiki oraz wykorzystania jej we współpracy z techniką grzewczą. Warsztaty na targach INSTALACJE cieszyły się dużym zainteresowaniem, największą atrakcją był daszek, na którym montowano moduły fotowoltaiczne. A czy fotowoltaika jest popularna w Polsce? Czy decydując się na to rozwiązanie można skorzystać z dofinansowania?

Darmowe chłodzenie domu w lecie
19.04.2016 9:20

Darmowe chłodzenie domu w lecie

Zmiany klimatyczne oraz coraz wyższe oczekiwania mieszkańców pod względem komfortu powodują, że w gorące letnie dni wzrasta popularność systemów klimatyzacyjnych. W zależności od sposobu użytkowania klimatyzatorów mogą one generować całkiem spore zużycie energii elektrycznej, co oczywiście przekłada się na wzrost kosztów eksploatacji budynku.

Zobacz nas Facebook Facebook Google + Google +Twitter Twitter