Czysta woda

IMG_1111a
6.08.2017 22:37

Zmiękczacz wody w praktyce – dobry zakup czy zbędny wydatek?

O tym, jak zmiękczacz wody sprawuje się w domu i czy jego montaż był słuszną decyzją, patrząc z perspektywy czasu i własnych doświadczeń opowiedziała nam pani Elżbieta, właścicielka domu jednorodzinnego w Grójcu.

Kamień w czajniku
10.07.2017 15:20

Jak działa zmiękczacz wody?

Twarda woda to spory problem. Pozostający po niej osad kamienny zapycha przewody instalacyjne, niszczy domowe AGD, utrudnia utrzymanie w czystości wyposażenia kuchennego oraz łazienkowego, szkodzi też naszej cerze i włosom.
Można się jednak skutecznie uporać z tymi niedogodnościami i raz na zawsze pożegnać osad kamienny. Wystarczy zamontować w domu zmiękczacz wody.

Luxury modern bathroom suite
1.07.2017 14:52

Jak twarda woda wpływa na instalacje w Twoim domu?

Trudno w to uwierzyć, ale woda, którą użytkuje 4-osobowa rodzina może zawierać rocznie aż 70 kg kamienia. Twarda woda wpływa niekorzystnie na wiele rzeczy w naszym domu – począwszy od osadów w łazience, a skończywszy na stratach energii w urządzeniach grzewczych.

pexels-photo-290678
10.06.2017 16:07

Jaką stację uzdatniania wody wybrać do domu jednorodzinnego?

Woda, która wypływa z naszych kranów, pochodzi z sieci wodociągowej lub z przydomowej studni. Choć woda wodociągowa spełnia wymogi wody pitnej, może być twarda, a więc pozostawiać po sobie uciążliwe osady kamienne. Z kolei woda pochodząca ze studni ma najczęściej szereg parametrów przekraczających normę, np. dotyczącą zawartości żelaza, manganu, amoniaku itd. Aby woda w domu była smaczna, zdrowa i pozbawiona niepożądanych związków chemicznych, warto zaopatrzyć się w odpowiednią stację uzdatniania.

Aquahome Viessmann
21.09.2015 11:40

Twarda woda w domu – jak rozwiązać ten problem?

Twarda woda to problem występujących w wielu domach – zarówno tych, do których woda dostarcza jest z sieci wodociągowej, jak i tych podłączonych do własnego ujęcia. Oznaką świadczącą o tym, że mamy do czynienia z twardą wodą jest uporczywy osad pojawiający się na bateriach w łazience i kuchni czy gromadzący się w czajniku. Twarda woda to jednak nie tylko problem nieestetycznych, trudnych do usunięcia osadów kamiennych. Może ona powodować m.in. podrażniania skóry oraz przyspieszone zużycie urządzeń, np. pralek czy kotłów grzewczych. Aby uporać się z twardą wodą, warto zainwestować w domową stację uzdatniania.

fot. Fotolia.com
8.09.2015 12:57

Czysta i smaczna woda w domu – filtry do wody, które prawią jej jakość

Woda wypływająca z naszych kranów, mimo iż kwalifikuje się jako woda pitna może odbiegać jakością od naszych standardów. Tym, co często przeszkadza nam w wodzie wodociągowej, jak również tej pochodzącej z własnego ujęcia jest jej wygląd, smak lub zapach. Odpowiednio dobrane filtry do wody, pozwolą uprać się z tym problemem raz na zawsze.

Zobacz nas Facebook Facebook Google + Google +Twitter Twitter