Abc Ogrzewania

vitocal200s
8.08.2017 12:41

Cicha pompa ciepła o uniwersalnym zastosowaniu

Powietrzna pompa ciepła ustawiona na działce sąsiadującej z innymi zabudowaniami nie może generować duże hałasu. Wybierając odpowiednie urządzenie warto zwrócić uwagę, na poziom natężenia dźwięków w czasie jego pracy.

saving concept with photovoltaic
8.08.2017 12:05

Moc instalacji fotowoltaicznej w systemie Opustów

Właściciele instalacji fotowoltaicznych mogą „magazynować” prąd słoneczny w publicznej sieci energetycznej. Ma to istotne znacznie dla domowych instalacji, bo najwięcej prądu produkują one w okresie letnim, a najmniej w miesiącach zimowych. W ten sposób, niewykorzystany prąd słoneczny produkowany latem możemy zmagazynować w sieci energetycznej i odebrać go w zimie – chociaż nie w całości, bo w 80-ciu procentach.

IMG_1111a
6.08.2017 22:37

Zmiękczacz wody w praktyce – dobry zakup czy zbędny wydatek?

O tym, jak zmiękczacz wody sprawuje się w domu i czy jego montaż był słuszną decyzją, patrząc z perspektywy czasu i własnych doświadczeń opowiedziała nam pani Elżbieta, właścicielka domu jednorodzinnego w Grójcu.

dom_PV
27.07.2017 17:58

Instalacja fotowoltaiczna w praktyce

Wyniki pracy małej instalacji fotowoltaicznej w domu jednorodzinnym – produkcja prądu ze słońca i sposób jego rozliczania z Zakładem Energetycznym.

Kamień w czajniku
10.07.2017 15:20

Jak działa zmiękczacz wody?

Twarda woda to spory problem. Pozostający po niej osad kamienny zapycha przewody instalacyjne, niszczy domowe AGD, utrudnia utrzymanie w czystości wyposażenia kuchennego oraz łazienkowego, szkodzi też naszej cerze i włosom.
Można się jednak skutecznie uporać z tymi niedogodnościami i raz na zawsze pożegnać osad kamienny. Wystarczy zamontować w domu zmiękczacz wody.

fot. lipinscy.pl
9.07.2017 21:22

Przychodzi klient do instalatora, czyli wycena systemu grzewczego Dom 4.

To już ostatni dom, którym się zajmujemy w cyklu „przychodzi klient do instalatora”. Spośród wcześniej analizowanych domów, ten wyróżnia bardzo małe zapotrzebowanie energii do jego ogrzewania. Jest to dom niskoenergetyczny, chociaż niewiele jemu brakuje do pasywnego.

Luxury modern bathroom suite
1.07.2017 14:52

Jak twarda woda wpływa na instalacje w Twoim domu?

Trudno w to uwierzyć, ale woda, którą użytkuje 4-osobowa rodzina może zawierać rocznie aż 70 kg kamienia. Twarda woda wpływa niekorzystnie na wiele rzeczy w naszym domu – począwszy od osadów w łazience, a skończywszy na stratach energii w urządzeniach grzewczych.

fot. Domywstylu.pl
27.06.2017 15:52

Przychodzi klient do instalatora, czyli wycena systemu grzewczego Dom 3.

W tym i w poprzednich artykułach chcielibyśmy pokazać Państwu jak może wyglądać kontakt i rozmowa inwestora budującego dom, z instalatorem.
Po co ? Żeby pokazać, że wybór wyposażenia domu i konkretnych rozwiązań nie jest taką prostą sprawą, jak niektórym mogłoby się wydawać.

fot. Archeton
20.06.2017 10:50

Przychodzi klient do instalatora, czyli wycena systemu grzewczego Dom 2.

W tym i w kilku następnych artykułach chcielibyśmy pokazać Państwu jak może wyglądać kontakt i rozmowa inwestora budującego dom, z instalatorem.
Po co ? Żeby pokazać, że wybór wyposażenia domu i konkretnych rozwiązań nie jest taką prostą sprawą, jak niektórym mogłoby się wydawać.

fot. Archipelag
20.06.2017 9:14

Przychodzi klient do instalatora, czyli wycena systemu grzewczego Dom 1.

W tym i w kilku następnych artykułach chcielibyśmy pokazać Państwu jak może wyglądać kontakt i rozmowa inwestora budującego dom, z instalatorem.
W jakim celu? Żeby pokazać, że wybór konkretnych rozwiązań nie jest taką prostą sprawą, jak niektórym mogłoby się wydawać i przedstawić jak może wyglądać wycena systemu grzewczego na wybranych przykładach.

Zobacz nas Facebook Facebook Google + Google +Twitter Twitter